Між Землею та Місяцем пролетів астероїд розміром з вантажівку

asteroiderthmoon2

Зовсім неподалік нашої планети, 25 січня 2017 року, пролетів астероїд. Вперше його помітили вже 20 січня. Астероїд отримав назву 2017 BX. Пролетів космічний об’єкт повз нашу планету на відстані 260 тисяч кілометрів. Середня відстань від Землі до Місяця приблизно 384 тисячі кілометрів. Тож, по суті, астероїд пролетів саме між Землею та нашим супутником.

Першим астероїд помітив сервіс Slooh. Цей сервіс займається прямими трансляціями відео із космосу онлайн. Пізніше сайт запустив трансляцію, присвячену астероїду 2017 BX. Спеціалісти Slooh та NASA стверджують, що астероїд схожий на інший, помічений 9 січня, астероїд, що носить назву 2017 AG13. Головна їхня відмінність – розміри.

2017 AG13 – астероїд розміром з десятиповерховий будинок. 2017 BX – більш скромних розмірів. Порівняти його можна із розмірами середньостатистичної вантажівки. Пролетів астероїд між Землею та Місяцем на швидкості 26 000 км/год. Науковці стверджують, що швидкість мізерна, астероїд надто неповороткий, повільний та малий, тож нічим не загрожував Землі. А от небесне тіло розмірами з десятиповерхівку – це вже куди серйозніше. Хоча, звичайно, навряд би хтось зрадів падінню кам’яної вантажівки з неба.

На даний момент науковцям відомо про 15 об’єктів, що летять на зустріч Землі. Декотрі із них представляють для нашої планети певну небезпеку.

asteroid1

Схожі записи