У НАСА запевняють, що «апокаліптичний» астероїд Землі не загрожує (ВІДЕО)

asteroid_2012_tc4

12 жовтня астероїд 2012 TC4 безпечно пройде повз Землю на відстані приблизно 26 000 миль (42 000 кілометрів). Про це заявили у НАСА.

Це дещо більше однієї десятої відстані до Місяця і дещо вище орбітальної висоти супутників зв’язку. Астероїд мчить зі швидкістю близько 30 000 миль/год (14 кілометрів на секунду).

У НАСА пильно стежитимуть за астероїдом. Над цим працюватиме ціла мережа обсерваторій та вчені. У космічному агентстві запевняють, що цей невеликий астероїд (15-30м) не загрожує планеті Земля. Раніше повідомлялось, що найближча ймовірна відстань до Землі буде 4 200 миль.

Цей астероїд був відкритий Панорамним оглядовим телескопом та системою швидкого реагування (Pan-STARRS) на Гаваях ще у 2012 році. Після того тривалий час цей астероїд навів жах, у тому числі на вчених. Дехто називав його можливою причиною Апокаліпсису.

Також читайте: У NASA зафіксували рекордне танення арктичних льодів (ВІДЕО)

Для порівняння астрономи наводили Челябінський метеорит, який впав у лютому 2013 року. Тоді постраждало до 1 500 осіб, а ударна хвиля пошкодила близько 7 000 будівель в місті. Нова загроза може бути у два рази небезпечніше. Однак у НАСА запевняють, що немає жодних передумов, щоб астероїд 2012 TC4 зіткнувся із Землею.

Вони навіть показали анімацію, яка зображує безпечний проліт астероїда 2012 TC4:

Натомість таке відносно близьке наближення до Землі дасть змогу перевірити здатність глобальної мережі спостережень координувати свої оптичні та радіолокаційні спостереження за реальним сценарієм.

А ось відео астероїда 2012 TC4, зняте 11 жовтня за допомогою метрового телескопа Kiso Schmidt у Нагано (Японія)

Найближчий підхід Землі до астероїда TC4 буде над Антарктидою в 1:40 ранку. Десятки професійно керованих телескопів по всій земній кулі будуть здійснювати наземні спостереження від видимого до ближнього інфрачервоного до радіолокаційного.

Також читайте: План колонізації Марсу від Маска (ВІДЕО)

У вересні спостерігачі за астероїдами змогли провести «попередній тест» скоординованого відстеження для близького наближення набагато більшого астероїда, відомого як 3122 Florence. Цей астероїд розміром в 4,5 км пролетів повз Землю 1 вересня. Відстань до нього у 18 разів перевищувала відстань до Місяця. Координаційні спостереження цього астероїда показали, серед іншого, що Florence має два супутника.

Схожі записи