Як дізнатись IMEI свого мобільного телефону?

mobilni

Кожен мобільний телефон та планшет має свій специфічний серійний номер, який не повторюється навіть в ідентичних гаджетах – IMEI

IMEI (англ. International Mobile Equipment Identity) – це п’ятнадцятизначний серійний номер, який встановлюється виробником при виготовленні апарата і призначений для його ідентифікації в мережах стандартів GSM і UMTS.

Також читайте: Як дізнатися свій номер телефону?

Саме по такому номеру можна знайти вкрадений телефон і ідентифікувати його.

Для боротьби з контрабандою та забезпечення захисту вітчизняного ринку від неякісних і не дозволених до використання в Україні радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, до яких відносяться і мобільні телефони, Державний центр радіочастот заснував загальноукраїнську базу кодів ІМЕІ.

Також читайте: Дізнайтесь усе про свій смартфон. Секретні коди

Дізнатись IMEI телефону можна кількома способами.

Цей номер можна побачити на наклейці під акумулятором телефону, в гарантійному талоні і на коробці з-під телефону.

imei_ua-ucrf

Код також записаний в пам’яті телефону. Щоб дізнатися IMEI апарату, досить набрати на клавіатурі комбінацію *#06#.

У разі невідповідності кодів не варто купувати цей мобільник через сумнівність його походження, а також ризику його блокування.

Також читайте: Як легко дізнатися, чи прослуховується ваш телефон?

Також варто перевірити код IMEI на легальність, відправивши SMS-повідомлення з першими 14 цифрами коду на короткий номер 307 (плата за відправку повідомлень на номер 307 не стягується). Або ж перевірити код можна на сайті бази даних IMEI.

У разі отримання SMS-відповіді «Введений код в БД IMEI не знайдено» або відсутності коду на веб-сторінці, краще відмовитися від покупки мобільного телефону.

Мобільний пристрій за його кодом IMEI може бути заблоковано, наприклад, в разі крадіжки, в такому випадку пристрій не працюватиме навіть з іншою SIM-карткою.

Дізнатися IMEI номер свого Android телефону можна навіть без наявності пристрою на руках, в аккаунті Google. Для цього необхідно перейти за посиланням, залогінитися під своїм акаунтом і клікнути по великому напису Android на сторінці.

З’явиться більш детальна інформація про всі пристрої коли-небудь підключені до цього аккаунту, в тому числі і про планшети, а не тільки про телефони.

Першим номером у списку йде IMEI номер пристрою, який ідентифікує саме ваш телефон.

Схожі записи