Як перевірити номер телефону?

Як перевірити номер телефону?

Вже не один рік є відомими способи перевіряти номери мобільних телефонів на предмет з’ясування особи власника номера. Хтось це робить, аби дізнатись хто дзвонить, бо потрапив «на гачок» шахраїв. А хтось шукає таку інформацію для дуже особистих потреб.

За великим рахунком перевірити номер телефону можна трьома способами: через пошуковики, через додаток (онлайн-сервіс) або через бази даних.

Перевірити номер телефону у гуглі

Перший спосіб – найдоступніший, та не завжди логічний. Він підійде тоді, коли до вас неодноразово телефонують з невідомого номера і пропонують якусь вигоду чи стверджують щось неправдиве, наприклад якийсь неповернутий борг по кредиту людини з кола знайомств. Номери таких шахраїв оприлюднюють на різних сайтах/форумах, відтак реально нагуглити.

Їх «роблять відомими», аби інші потенційні жертви не піднімали трубку чи ще краще налаштувати свій телефон, аби не приймав дзвінки від них. Та якщо вже гуглити, то варто у різний спосіб: наприклад почавши з нуля: «096….», «093….» і почавши з плюса: «+38096…», «+38093…». Адже від того як сформований запит, будуть різні версії видачі результатів. Але у цього способу є очевидний недолік: тимчасовість. Коли недобросовісні власники номерів дізнаються про внесення у «чорні списки», змінюють номер. Відтак ви можете не знайти якоїсь інформації про номер, бо його ще не внесли кудись. Або ж навпаки: його внесли, але де-факто уже не використовують для підступних дій.

Як перевірити номер телефону у додатках/сервісах

Є кілька додатків для смартфона, що визначають хто дзвонить. У них є два принципи: показує хто дзвонить під час дзвінка (автоматично) чи цілеспрямований пошук. Та слід мати на увазі їхні особливості:

Як перевірити номер у додатках/сервісах

True Caller – сервіс, що дозволяє визначати номер з багатьох країн світу, безкоштовний (!), та потрібно реєструватись через google-акаунт. А це ризик використання ваших даних. Хоча можна також перевірити номер на комп’ютері у браузері.

CallApp – додаток-аналог True Caller, та він лише для смартфонів, які з операційною системою Android.

Як перевірити номер у додатках/сервісах
Menom3ay

Menom3ay – ще один додаток для смартфонів на Android, iOS. Але його особливістю є те, що шукає номери з Саудівської Аравії.

Одним з найпопулярніших додатків-визначальників є Getcontact. Та у нього російське походження, тому значний ризик потрапляння інформації до силових структур диктаторської країни.


Як перевірити номер у додатках/сервісах

Viber – один з популярних додатків-месенджерів, що працює як на Android, так і IOS. У ньому інформацію про власника номера телефону шукають “вручну”: якщо людина подзвонила до вас просто звичайним дзвінком (не через інтернет), скопіюйте її номер і вставте у вайбер. Відтак дозвольте додатку внести цей номер у вашу телефонну книжку і якщо той абонент раніше реєструвався у вайбері, то вам покаже як він (вона) там підписався. А також покаже фото/картинку, що прикрашає той вайбер-aкаунт. Хоча якщо номер ніколи раніше “не засвітився” у вайбері, то й не буде результату.


Як перевірити номер телефону у базах даних

Для цього потрібно мати додаток-месенджер Телеграм. У ньому є так звані «боти», що по суті своїй великі бази даних, де пошук номера відбувається за чітким алгоритмом. Його можна дізнатись просто зайшовши у бот. Вони здебільшого платні. Однак є і умовно безкоштовні. Такі дозволяють зробити одну чи декілька безкоштовних спроб пошуку інформації про номер, після чого потрібно буде оформити оплату за послугу. Крім того, після початку користування деякими з цих баз даних є ризик, що і ваш номер потрапить туди.

Втім цими базами користуються з огляду на те, якої країни слід перевірити номер телефону:

Як перевірити номер у базах даних
usersbox_bot

usersbox_bot – шукає у російському сегменті інтернету. Може знайти інформацію про людину за номером, ніком, ПІБ. Має 39 баз. Платний.

Як перевірити номер у базах даних
clerkinfobot

clerkinfobot – пошук по номеру телефону, номерних знаках тощо.


ssb_russian_probiv_bot – пошук за фото, номерами телефонів, пошті, авто, ПІБ. Також лише російський сегмент.

Як перевірити номер у базах даних
leakosint bot

leakosint україномовний умовно платний бот. Список того, що може шукати: електронні пошти, телефони, домени, нікнейми, компанії та багато іншого… Для повноцінного використання робота потрібно мати передплату. Щоби спробувати весь функціонал бота, можна отримати повний доступ на 1 тиждень безкоштовно


NEMEZIDA2UA (SEARCH2UA_bot) – пошук по українських номерах, ПІБ тощо. Платний.

Схожі записи