англійська цікаво

Пробний урок англійської: як зрозуміти, що обрав правильні курси

Більша частина шкіл англійської мови, навіть онлайн, дає можливість відвідати перше заняття безкоштовно, щоб клієнт зрозумів, подобається йому чи ні. Однак, чи багато можна усвідомити за годину-півтори навчального часу? Перш ніж записатися на курс англійської, варто поставити мету для самого себе. Бо люди найчастіше усвідомлюють, що хочуть покращити свою англійську, а що саме їм потрібно – не знають. Після цього вони починають відвідувати заняття, але прогресу не помічають. Це тому, що не можна потрапити в пункт призначення, не знаючи, куди саме тобі треба. 

Кожен має знати, чого хоче

Якщо з формулюванням мети виникли труднощі – варто повідомити про це вчителя, щоб він допоміг її з’ясувати. Приміром, якщо студенту потрібно набути впевненості в розмовах з іншими людьми, викладач скаже, якого рівня буде достатньо для цієї мети, а також, які перешкоди заважають її досягти. Або для отримання хорошої роботи за кордоном порадить іспит, який для цього знадобиться. 

Головне, що має бути помітно після курсів англійської мови – їхня ефективність. Зрозуміло, після першого заняття її навряд чи вдасться побачити, але після будь-якого уроку, навіть початкового, потрібно щось для себе зрозуміти – приміром, чи було цікаво, та чого очікувати надалі. 

Як має проходити перше пробне заняття з англійської

Що відбуватиметься на пробному уроці з учителем: 

  • встановлення проблем та визначення цілей;

  • розуміння шляхів досягнення цих цілей;

  • пошук відповідних матеріалів і шляхів їх отримання.

Але навіть якщо пробний урок припав до душі, це не гарантує, що проблем не виникне надалі. За перше заняття можна тільки визначити точно, якщо формат або викладач не підійдуть. Ось що може вказувати на це: 

  • внутрішньо некомфортно;

  • матеріали, запропоновані на уроках, незрозумілі або не подобаються;

  • на уроці не повідомили, за яким планом буде вестися навчання.

Навчальна програма має бути грамотною. Якщо на уроках студенти тільки говорять або тільки вчать граматичні конструкції – це погана програма. 

Крім того, індивідуальні заняття відрізняються від загальних тим, що на них учитель може сконцентруватися саме на проблемах і прогалинах всього лише одного учня. Можливо такий варіант комусь підійде ліпше.

На що треба робити наголос під час першого заняття з англійської? 

Ось, що треба зрозуміти, пройшовши пробний урок з англійської мови:

Чи підходить група за рівнем

Трапляються ситуації, коли в рамках одного рівня є студенти, у яких кращі мовні навички, або більший запас слів, а в інших більш просунуті знання граматики та часів. 

У хорошій школі головне це індивідуальна робота з кожним потенційним студентом, врахування всіх його особливостей. Адміністратори знайдуть найкращу групу, де клієнт зможе почуватися максимально зручно. 

Яке враження справляє викладач

Навіть викладання пробних уроків англійської ведеться за затвердженими планами та програмами, а також за підібраним спеціально для групи матеріалом. Але варто пам’ятати, що кожен вчитель володіє власним підходом до процесу навчання, має свої звички та якості особистості. Комусь більше подобаються уроки в енергійному активному темпі, а інші краще сприймають більш спокійну подачу. 

Чи підходить формат навчання

Наприклад, існують курси, де всі групові заняття ведуться тільки англійською для кращого подолання мовних бар’єрів і поліпшення навичок розмовної мови, зокрема й для новачків. Винятки робляться тільки в рідкісних випадках і на рівні Beginner.

Тривожні дзвіночки на занятті

Крім того, існує перелік тригерів, які точно скажуть, що курси або вчитель не підходять, чи просто не зможуть дати освіту хорошого рівня. Це відбувається, якщо: 

  • Визначення рівня ведеться незрозумілим способом. Наприклад, був випадок, коли в одній зі шкіл ставили запитання, чи читав студент Шекспіра в оригіналі. Якщо не читав, його рівень визначали як А2 або нижче.

  • Викладач більшу частину уроку говорить про себе, а не про мову. Скоріш за все, він некомпетентний. До того ж всі сучасні програми ґрунтуються на тому, що говорити мають студенти, а вчителі – лише спрямовувати їх. 

  • Запитання студентів ігноруються. Наприклад, яка методика використовується, або скільки часу піде на освоєння одного рівня. 

  • Учитель сам не розуміє тему. Зрозуміло, він не має бути колишнім ученим, але якщо він не пояснює матеріал та не може відповісти на те чи інше запитання, студентам буде з ним складно.

Як оцінити перше пробне заняття в групі

Уроки наодинці з учителем не завжди кращі за групові заняття, але такі індивідуальні заняття допоможуть зрозуміти, який варіант подобається більше. 

Якщо вирішено відвідати пробний урок в групі, важливо зрозуміти, чи може вчитель вести групу й при цьому приділяти увагу всім її учасникам рівною мірою. Так само, якщо студент сором’язливий та боїться поставити запитання, завдання вчителя – створити комфортне середовище, зокрема й для нього. 

Крім того, особисті симпатії можуть стосуватися розміру групи, форми навчання, тривалості заняття та багато чого іншого. Тоді, щоб зрозуміти, що підійде саме йому, майбутньому студенту краще сходити на декілька пробних занять в різні школи, а вже потім робити висновки.

Схожі записи