Як зарезервувати номер телефону людини, яка раптово померла?

rezerv_nomer

Чимало користувачів мобільного зв’язку загалом і зокрема популярних месенджерів (Viber i Telegram), ймовірно вже знають, що стається, коли минають роки після втрати SIM-картки чи смерті власника. Номер знову несподівано “активізовується” і до абонента “можна зателефонувати чи написати”, знову. Таке трапляється мінімум через рік після смерті власника номера телефону чи безповоротної втрати сім-карти, бездіяльності щодо відновлення номера на новій сім-карті. Ось чому: мобільний номер надходить у вільний продаж і після придбання, подальшої активації знову “живий”. Явище стало частим внаслідок загибелі і зникнення безвісти людей на війні.

Мобільні оператори мають можливість і право відновлювати номер телефону на іншій SIM-картці через рік після визнання її неактивною. Відтак після її повторної активації та використанні на новому смартфоні у месенджерах несподівано покаже її попереднього власника (власницю) знову “на зв’язку”.

В такій ситуації рідні та близькі попередніх власників зі здивуванням реагують на таке відновлення. Інколи, якщо цей номер належав людині, яка померла, несподіванка стає неприємною і болючою.

Наприкінці червня пресслужба Мінцифри повідомила про можливість резервувати номери за нашими захисниками, які загинули чи зникли безвісти.

Аби запобігти таким ситуаціям у майбутньому, два оператори Kyivstar і lifecell запустили функцію резервування номерів, власники яких загинули чи зникли безвісти.

Алгоритм дій для резервування номера телефону

    1. Подзвонити до служби підтримки оператора: номер Київстар — 0800300466, номер Лайфсел — 0800205433

    2. Повідомити номер для резерву

    3. Зазначити, від кого звернення

    4. Чекати SMS з рішенням

Якщо заявка буде успішною, номер загиблої чи зниклої безвісти людини можна «зарезервувати» на 2 роки з дня останнього поповнення рахунку. Резервування доступне лише щодо активних номерів. Послуга діє у тестовому режимі.

Також читайте: Як дізнатись якому оператору належить номер

Схожі записи