Основні ознаки того, що мобільні додатки шпигують за вами

spy

Про додатки-шпигуни усім відомо, та не усі до кінця розуміють, як це відбувається.

Як мобільні додатки шпигують за вами

Важливо знати, що смартфони є фактично повноцінними комп’ютерами, які мають функції доступу до Інтернету, мікрофона, камери, GPS-навігатора, банківських карток і т.д.

Також читайте: Як вимкнути рекламу на смартфонах Xiaomi

Отримавши доступ до таких можливостей ґаджета, зловмисники можуть дізнатись про вас дуже багато, ще й гроші вкрасти.

А ось доступ до цих функцій вони можуть отримати саме завдяки програмам-шпигунам. Шукаючи якийсь потрібний вам додаток (ліхтарик, погоду, навіть калькулятор) мало хто знає про усі небезпеки, які він може нести.

А існують ще й легальні шпигунські програми, які є у вільному продажу, мають техпідтримку і навіть власний сайт. Придбавши таку програму можна вільно встановити на пристрій користувача і стежити за ним – отримувати інформацію про всі здійснені дзвінки, SMS, відвідувані сайти і навіть знімати його ж камерою усе поруч.

Також читайте: Смартфон швидко розряджається? Дізнайтесь чому

Тобто такий додаток дозволить комусь шпигувати з вами всюди усіма доступними способами.

Як убезпечити себе від програм-шпигунів

Перед встановленням будь-якого додатку чи одразу після, навіть, на перший погляд, абсолютно безпечного та нешкідливого, варто уважно вивчити його особливості.

Більшість додатків для мобільної операційної системи Android запитують доступ до великої кількості даних. Зазвичай мова йде про дані, без яких програма не може працювати – наприклад, не дивно, що додатки skype, viber чи zoom запитують доступ до камери. Та буває, коли програма просить дозвіл на доступ до функцій, які їй точно не потрібні. Оце й має насторожити.

От додатку «Ліхтарик» точно не потрібен доступ до камери, GPS-навігатора або до пам’яті мобільного пристрою. А програма «Погода» без сумніву може обійтись без даних телефонної книги.

Ще одним прийомом розробників програм-«шпигунів» є величезна кількість пунктів в угоді для користувача. Коли вам терміново потрібен якийсь додаток, то ви рідко будете уважно читати подібні угоди. Як наслідок, додаток отримає максимальні дозволи, а ви можете легко стати жертвою шахраїв.

Уразливість також виявили у додатках для відеоконференцій, оскільки є висока ймовірність того, що доступ до відеорозмови можуть отримати сторонні особи. Часто це пов’язано з відсутністю достатнього рівня шифрування даних.

Також, як з’ясували фахівці, половина додатків передає особисті дані користувачів смартфонів іншим компаніям. Також у додатках з’являється таргетована реклама, спрямована на особисті уподобання користувача.

Значна частина додатків на системі Android відстежує місце знаходження користувачів. В одному із досліджень французькі фахівці виявили 44 сторонні GPS -трекери у 300 Android-додатках. Ці додатки завантажили кілька мільярдів разів.

До списку «непроханих гостів» увійшли доволі популярні додатки з Google Play Store. 6-7 трекерів знайшли у додатках для знайомств Tinder і OkCupid, програмі прогнозу погоди Weather Channel і ліхтарику Superbright LED Flashlight.

У додатку музичного сервісу Spotify виявили 4 трекера. 3 трекера використовують у додатку Uber. 2 – у Skype, Lyft, Accuweather і Microsoft Outlook.

У смартфонах на базі Android також виявили понад 30 шпигунських додатків для камери, які можна завантажити у фірмовому магазині Google Play Store.

Також читайте: Новий вірус-шифратор блокує Android-гаджети. Як з ним боротись?

Одним із відомих прикладів загрози цього виду є шпигунська програма InvisiMole, яка була активною з 2013 року. Загроза поширювалася за допомогою двох бекдорів, які збирали інформацію про інфіковану ціль. Шкідливе програмне дозволяло дозволяло шпигувати за жертвою через активування мікрофону та веб-камери жертви.

Для очищення мобільних ґаджетів від шпигунського програмного забезпечення необхідно вручну видалити шкідливі додатки та повернути пристрій до заводських налаштувань.

Схожі записи