Компанія XIAOMI стала всесвітньо відома завдяки своїм бюджетним смартфонам, однак прошивка MIUI просто переповнена рекламою. Саме завдяки цій рекламі компанія і компенсовує собі втрати від дешевих телефонів.
Рекламою просякнуті практично усі системні налаштування і застосунки MIUI. Компанія неодноразово обіцяла максимально прибрати усілякі рекламні рекомендації і спливаючі вікна, та смартфони у XIAOMI виходить робити швидше, аніж забирати рекламний спам. Усе ж є способи, як вручну позбутись нав'язливої реклами.
Перед тим, як перейдемо до усунення реклами з оболонки MIUI крок за кроком, ось вам маленьке ноу-хау – у налаштуваннях фактично усіх додатків є в тому чи іншому вигляді пункт «Рекомендації», от саме його потрібно вимкнути. Бо під так званими «рекомендаціями» і ховається нав’язливий рекламний спам.
Також читайте: Як прискорити повільний смартфон
Покажемо, як прибрати набридливу рекламу на прикладі останньої прошивки – MIUI 11. У старіших версіях оболонки пункти меню можуть називатися трохи інакше, але загальний принцип аналогічний.
За рекламу у налаштуваннях операційної системи відповідає служба MSA (MIUI System Ads). Її потрібно вимкнути першою.
Знаходимо її за таким шляхом «Налаштування» – «Паролі та безпека» – «Надання та відкликання дозволів». У переліку служб знайдіть MSA і деактивуйте перемикач навпроти нього. З’явиться діалогове вікно-підтвердження, у якому потрібно вибрати «Відкликати». З першого разу може видати помилку.
Далі вимикаємо «персональну рекламу» у меню «Конфіденційність» - «Рекламні сервіси» - «Персональна реклама» та вимкніть відповідний сервіс.
Далі вимикаємо рекламні рекомендації у системних додатках.
У додатку «Mi Music» та «MiPlay Video» заходимо в налаштування і прибираємо галочку з пункту «Отримувати рекомендації». Аналогічну операцію виконуємо у додатках «Провідник», «Браузер», «Безпека», «Очищення», «Теми», «Папки», «Завантаження».
Щодо «Папок»,то треба зайти у будь-яку теку і клікнути її назву. У меню редагування деактивуйте «рекомендації», якщо вони увімкнені.
Щоб закріпити ефект потрібно видалити кеш та перезавантажити смартфон.
Завдяки цим крокам вдасться видалити майже усю рекламу.
Також читайте: Дізнайтесь усе про свій смартфон. Секретні коди
Та кожен встановлений вами додаток також міститиме рекламу. У налаштуваннях кожної такої програми можна також внести відповідні зміни.
Кожного разу, як ви щось завантажуєте, то вам також набридають рекламою.
Після того як встановлюється додаток, автоматично запускається нібито перевірка на віруси, хоча усі додатки у Play Market уже перевірені на віруси. Xiaomi робить це навмисне, щоб під приводом перевірки вірусів вам втюхати чергову рекламу.
От спробуємо встановити додаток погоди і бачимо, що вискакує реклама.
Щоб прибрати її, у правому верхньому куті натискаємо зірочку.
Тут ми деактивовуємо одразу дві опції «Отримувати рекомендації» та «Перевірять програми, завантажені із Play Маркета».