Китайці винайшли пристрій для швидкої діагностики коронавірусу

dev

Дослідники з Тяньцзінського університету Китаю розробили портативний пристрій для швидкого виявлення коронавірусу (COVID-19).

Пристрій дуже нагадує комп’ютерну мишку.Як стверджують науковці, цей пристрій може швидко виявляти випадки захворювання та аналізувати дані. Зокрема, прилад бере аналіз крові з пальця людини та повідомляє, чи є людина заражена на коронавірус. Має точність виявлення, еквівалентну великим лабораторним приладам.

Також читайте: Вчені виявили у льодовику 28 досі невідомих вірусів

Результати можуть автоматично завантажуватись на хмарну платформу, на якій можуть оброблятися дані та передаватися в урядові відомства.

Портативний детектор системи отримав свідоцтво про реєстрацію медичного пристрою Національної адміністрації медичних виробів Китаю.

Раніше науковці з університету науки та техніки Гонконгу (HKUST) винайшли портативний пристрій для експрес-діагностики зараження коронавірусом.

На 12 лютого від пневмонії, спричиненої коронавірусом COVID-19, у світі померло 1115 осіб. Загалом кількість заражених людей у КНР – понад 45 тис.

Також читайте: Науковці назвали продукт, який уповільнює старіння

Перший випадок зараження небезпечним коронавірусом був зареєстрований в китайському місті Ухань 31 грудня 2019 року. Тільки через тиждень влада Китаю підтвердила, що мова йде про новий вірус.

Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію в сфері охорони здоров’я в зв’язку з поширенням коронавірусу.

За версією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Зокрема, спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

Згодом у Гонконзі висунули нову версію поширення коронавірусу після виявлення відразу декількох хворих в одному житловому комплексі – по трубах каналізації.

Зокрема, однією з заражених виявилася 62-річна жінка, яка не була в Ухані і не спілкувалася з іншими зараженими. Потім стало відомо, що через квартиру чоловіка, якого госпіталізували з коронавірусом, проходив один і той же каналізаційний стояк з цією жінкою.

Схожі записи