Суперечка між ЄС та Apple: що чекає на USB Type-C?

usb_type-c

Євросоюз докладає масу зусиль, щоб схилити виробників електроніки до переходу на єдиний роз’єм для зарядки, в якості якого запропонований USB Type-C. Проте, відмова від пропрієтарного Lightning не влаштовує Apple. Компанія заявляє, що вимога перейти на USB Type-C зашкодить інноваціям. Тепер Євросоюз спростував цю заяву.

Перехід на USB Type-C не буде великою проблемою для виробників Android-пристроїв, які вже і так застосовують даний роз’єм практично повсюдно. Однак з Apple все не так просто. Більшість планшетів компанії вже використовують USB Type-C, проте компанія не має наміру переводити смартфони на цей роз’єм.

Кілька тижнів тому Apple розкритикувала ініціативу Євросоюзу і повторила своє твердження, вперше озвучене ще в 2009 році, про те, що впровадження єдиного стандарту буде шкодити інновацій.

usb_type_c_lightning

У недавньому інтерв’ю голова Європарламенту і Комітету із захисту прав споживачів Анна Кавацціні (Anna Cavazzini) заявила, що побоювання Apple безпідставні, оскільки прийняття єдиного стандарту роз’ємів для зарядки передбачає технологічний прогрес і залишає можливість для прийняття іншого, більш просунутого стандарту в майбутньому. На даний момент не зовсім зрозуміло, як буде відбуватися процес переходу до нового стандарту, однак заява Кавацціні зводить нанівець аргумент Apple.

Дещо дивно, що Apple все ще чинить опір переходу на єдиний стандартизований роз’єм для зарядки, якщо врахувати, що всі актуальні MacBook і більшість моделей iPad вже використовують USB Type-C для зарядки. По суті, Lightning використовується тільки в iPhone, iPod Touch і найбільш доступному iPad. Варто відзначити, що в Мережі періодично з’являються чутки про те, що Apple має намір і зовсім відмовитися від фізичних роз’ємів в фірмових смартфонах.

Схожі записи