Ярмоленко, Коноплянка та інші лузери сучасності. Частина 1

konoplyanka

Іспанське авторитетне видання Marca склало список з 15 футболістів, які, на думку експертів, стали головними розчаруваннями сучасного футболу: мали прекрасні завдатки аби піднятися до вершин світового футболу, але втратили шанси і нині скниліють в кращому випадку в клубах-середняках, а в гіршому – взагалі лишаються без роботи.

Причини у кожного різні. Когось замучили травми, хтось надто довго не наважувався залишити комфортні умови (привіт українцям) і спробувати свої сили на більш високому рівні, хтось занадто рано підхопив зіркову хворобу…

Як би там не було, але ці 15 прізвищ за певних обставин сьогодні могли бути лідерами в топових клубах. Натомість – вони в списку спортсменів, які не змогли реалізувати навіть половину свого потенціалу.

Цікаво, що в антирейтингу відразу три гравці «Фулгему», який за рахунок імен намагався втриматися в цьому сезоні в Прем’єр-лізі. Але, зважаючи на передостаннє місце клубу в таблиці, це не вдалося. Всього в списку представники 12 країн, при цьому три з них представлені двома футболістами: Бразилія, Німеччина і Україна. Список складений не за рейтингом, тому приводимо його за абеткою.

Райан Бабель (Нідерланди, 32 роки)

ryanbabel

Легендарна школа «Аякса», дебют за головну команду в 18-річномі віці, за збірну – в 19. Він вважався одним з найталановитіших гравців країни – авансів отримав навіть більше, ніж старший його на два роки конкурент за позицію на фланзі збірної Ар’єн Роббен. Нині Роббен – в основній обоймі «Баварії», а Бабель після хорошого сезону в «Ліверпулі» 11 років тому, покотився донизу і транзитом через клуби Туреччини і навіть ОАЕ, нині виступає за «Фулгем».

Закарія Баккалі (Бельгія, 23 роки)

bakkali

Досить дивне рішення експертів Marca. Вік футболіста залишає йому запас для того, аби почати виправдовувати схвальні відгуки 6-річної давнини. Ще підлітком з голландського ПСВ футболіста намагався переманити «Манчестер Сіті», але батько наполіг, аби син залишився в Ейндговені. Баккалі став наймолодшим в історії голландського футболу гравцем, який забив три голи в чемпіонаті. Це сталося в 17,5 років. Трішки пізніше він дебютував за збірну Бельгії.

Мабуть, помилкою був перехід в іспанську «Валенсію», де за три сезони (включно з орендою в «Депортіво») форвард зіграв менш ніж у 60 матчах і відзначився лише двома голами. Все – через регулярні травми (пах, щиколотка, литка). В поточному сезоні Баккалі виступає на батьківщині за «Андерлехт», де прямо зараз… заліковує травму коліна.

Брума (Португалія, 24 роки)

bruma

Ще один молодий талант, який засвітився юнаком, а нині, не зважаючи на вік, названий «розчаруванням» іспанськими експертами. Найкраще форвард проявив себе у матчах за молодіжну збірну – Срібна бутса чемпіонату світу, Бронзова бутса чемпіонату Європи. Гравцем зацікавився «Манчестер Сіті», проте в підсумку все завершилося кар’єрним провалом через втручання агентів. Справа в тому, що представники клубу наголошували: у футболіста завершився контракт і він може без компенсації піти зі «Спортингу». А клуб почав доводити, що угода дійсна ще рік. Як наслідок, аби уникнути судової тяганини і втратити як мінімум півроку, Брума відгукнувся на пропозицію турецького «Галатасарая», який готовий був платити за молодого нападника. Після поневірянь в орендах за «Газіантепспор» і «Реал Сосьєдад» уродженець колишньої португальської колонії Гвінеї-Біссау зрештою опинився в «Лейпцигу». Грає небагато, забиває рідко.

Лусіано В’єтто (Аргентина, 25 років)

luciano-vietto

В 19 років форвард відзначався хет-триками у ворота суперників в чемпіонаті Аргентини, в 20 – регулярно забивав в чемпіонаті Іспанії за «Вільяреал» (12 м’ячів за сезон), в 21 перейшов за 20 мільйонів до «Атлетіко», який тренував його перший професійний тренер Дієго Сімеоне. Кліб до останнього боровся за золото чемпіонату (в підсумку «матрасники» стали третіми, відставши на 3 очки від «Барселони»), але В’єтто грав нерегулярно і під кінець сезону взагалі випав з обойми команди, яка паралельно вела ще й боротьбу Лігу чемпіонів (в фіналі поступилися «Реалу»). В останніх 6 матчах Ліги чемпіонів і 8 поєдинках Прімери, які були ключовими для всього сезону, аргентинець вийшов на поле лише один раз.

Зараз форвард в «Фулгемі» відбуває третю поспіль оренду після відряджень в «Валенсію» та «Севілью». Переважно виходить на заміну і забив в 20 матчах лише 1 гол.

Джек Вілшир (Англія, 27 років)

jack-wilshere

Півзахисник «Арсеналу» мав стати новою суперзіркою для англійського футболу, але цьому завадили травми. Він став наймолодшим дебютантом «канонірів» в Прем’єр-лізі, вийшовши на поле в 16-річному віці. А через десять днів оновив ще один рекорд, ставши наймолодшим автором голу в Кубку Ліги. В 18 років Вілшир дебютував в складі збірної Англії і зібрав фантастичні відгуки від британських спеціалістів. За підсумками наступного сезону він став кращим молодим футболістом Англії і посів друге місце в голосуванні за аналогічне звання у Європі.

Все зіпсували травми. Через них він повністю пропустив сезон 2011/12, вкрай нерегулярно грав в чемпіонаті 2012/13, два місяці «відпочивав» навесні 2014 року, півроку – в сезоні 2014/15 і майже весь сезон 2015/16.

Відновлюватися після низки травм Вілшира відправили в оренду в «Борнмут», але й там йому довелося місяць лікуватися на фініші чемпіонату… За 10 років кар’єри Вілшир змушений був пропустити за станом здоров’я 1231 день (5 років, якщо рахувати лише робочі дні) і майже 200 матчів (тобто в середньому – по дві третини кожного сезону). Зараз в «Вест Гемі» півзахисник заліковує травму коліна.

Гансо (Бразилія, 29 років)

ganso

Півзахисник на 2,5 роки старший за Неймара і багато хто вважав його більш талановитим, ніж найдорожчий гравець світу. Втім, Гансо став заручником агентів – компанії DIS, яка володіє більш ніж половиною прав на футболіста (в Південній Америці звична справа, коли не лише клуб може розпоряджатися кар’єрою гравця). Інвестори відмовили «Мілану», «Інтеру» і «ПСЖ», сподіваючись, що за талановитого футболіста отримають більше, ніж пропонували ці клуби. Але в підсумку Гансо пересидів на батьківщині і коли в 27 років спробував себе в Європі – не заграв. За 2,5 роки в «Севільї» та «Ам’єні» бразилець зіграв в 30 матчах (забив 4 гол), подешевшав втричі – з 10 до 2 мільйонів і взимку повернувся до Бразилії.

Йоанн Гуркюфф (Франція, 32 роки)

yoann-gourcuff

Прізвисько «Новий Зідан» просто так не дають. І коли в 2009 році Гуркюфф був визнаний кращим французьким футболістом, задавалося, що це не таке вже й перебільшення. Контракт з найсильнішим на той момент клубом країни – «Ліоном» – за 22 мільйони мав стати трампліном для подальшого шляху до вершин. Але команда, що до цього 7 років поспіль була чемпіоном Франції з Гуркюфом у складі жодного разу не дісталася до золотих нагород. А сам футболіст кожного сезону через травми пропускав занадто багато, провівши за 5 років в «Ліоні» лише 78 матчів. Далі були невдалі спроби реанімувати кар’єру в «Ренні» та «Діжоні», а нині півзахисник взагалі не має контракту з жодним професійним клубом.

Євген Коноплянка (Україна, 29 років)

konoplyanka_ukraine

Всі футбольні експерти переконані: Коноплянка пересидів в Україні. В «Дніпрі» він мав беззаперечний статус лідера. В 20 років був визнаний кращим українським футболістом, в 21 рік отримав запрошення від «Динамо», яке готове було платити 15 мільйонів євро, але власники «Дніпра» забажали не менше 50 мільйонів. В 22 роки вдруге був визнаний кращим футболістом країни. Треба було йти тоді, тим більше перемовини з «Ліверпулем» тривали протягом усього трансферного вікна. Але сторони не зійшлися в фінансах. Після успішного виступу «Дніпра» в Лізі Європи, коли команда дісталася до фіналу, а Коноплянка потрапив до символічної збірної турніру, ходили чутки про «Інтер», «Мілан» «Тоттенгем» та «Ювентус». Але українець зрештою опинився в «Севільї». І почав там дуже впевнено: гол в першій же грі у ворота «Барселони», переможний гол в чемпіонаті у ворота «Райо Вальєкано» (гра завершилася з рахунком 3:2). За першій три місяці в Іспанії Коноплянка забив двічі і віддав 5 результативних передач. В тому числі двічі вдало асистував партнерам в грі проти «Реалу», яку «Севілья» виграла з рахунком 3:2.

konoplyanka

Але поступово українець втрачав позиції. До того ж, проти нього зіграла пасивність у питанні вивчення іспанської мови. Перехід до лав німецького «Шальке» міг стати рятівним, але й тут на Євгена не дуже розраховують: лише 12 матчів в чемпіонаті і статус впевненого резервіста. Все частіше звучать чутки про те, що наступний сезон Коноплянка проведе в Туреччині або навіть повернеться до України.

Схожі записи