Всі на пляж! Там спеціальна «Олімпіада»

wbg_main_

В столиці Катару Досі розпочинається історія нового турніру – World Beach Games або ж Всесвітні Пляжні Ігри. Не Олімпіада, але за концепцією щось схоже. Збірна України теж дотична до нових змагань.

Популярність набирає обертів

Організатором екзотичного турніру стала Асоціація національних олімпійських комітетів – АНОК, куди входять усі 206 НОК (в тому числі й український), що визнані Міжнародним олімпійським комітетом.

2014asianbeachgames

Ідея не нова. Так, з 2008 року кожні два роки (в 2018 не було – організатори вирішили перейти на 4-річний цикл) проходили Азійські пляжні ігри. В 2009 відбулися перші Південноамериканські пляжні ігри (уже пройшло 4 турніри), а в червні цього року до руху долучилася Асоціація національних комітетів країн Африки – організовані перші Африканські пляжні ігри.

Мода пояснюється просто. На фоні шалених бюджетів справжніх Олімпіад, такі турніри набагато демократичніші. Пляжна інфраструктура не вимагає великих вкладень, а популяризації сприяють туристи, яких традиційно багато на морських чи океанічних курортах.

Американцям не вистачило грошей

В 2014 році АНОК ухвалила рішення про проведення першої Всесвітньої Пляжіади. На те аби прийняти такі змагання претендувало чотири міста самостійно і об’єднання з кількох китайських населених пунктів на березі Південно-Китайського моря. Втім, китайці, а також Дубай (ОАЕ), Сочі (РФ) і американська Сарасота (штат Флорида) в підсумку відкликали свої заявки. Тож вибору як такого не лишалося – усі проголосували за єдиного кандидата, що лишився – Сан-Дієго (штат Каліфорнія, США). Це було в жовтні 2015-го року.

sandiego_org-1000x675__

Але в травні цього року раптом стало відомо, що Сан-Дієго не може віднайти необхідне фінансування. В авральному режимі довелося шукати інше місце для проведення змагань. У червні врятував ситуацію Катар, де фінанси завжди є. Тож перші Всесвітні Пляжні Ігри пройдуть з 11 по 16 жовтня в місті Доха – столиці цієї арабської країни.

Планується що турнір буде в подальшому походити кожні два роки, але досі невідомо, хто може прийняти Ігри-2021.

Екзотичні види

water_ski

Програма першої Пляжіади складається з 14 видів спорту. Усі вони – неолімпійські. І навіть там, де є перетин з Олімпіадами, на пляжах спортсмени будуть змагатися в інших дисциплінах, ніж на головних змаганнях чотириріччя.

Серед найбільш незвичних для нас видів – кайтсерфінг (катання на дошці по хвилях з керованим «повітряним змієм») або скейтбординг чи дуже схожі між собою вейкбординг і водні лижі (на дошці чи лижах по воді за катером, виконуючи фігури різної складності).

Також в списку: відмінний від класичного карате – ката; болдерінг (різновид спортивного скелелазіння), акватлон (біг по піску + плавання), плавання у відкритій воді, пляжна боротьба.

beach-tennis

Цікавий різновид тенісу – пляжний – теж в програмі. Це своєрідна суміш пляжного волейболу, бадмінтону і класичного тенісу. Покриття корту – пісок, ракетки з суцільним овалом) без струн – схожі на ті, що використовують майстри настільного тенісу, але з довшою ручкою). Розмір майданчика – як у пляжному волейболі (8х16 метрів), сітка натягнута на висоті 170 см. М’яч від піску не відскакує, тож грати треба з льоту – як в бадмінтоні. Підрахунок очок – як у звичайному тенісі.

А ще на Пляжних іграх буде представлено чотири командні види спорту: пляжний футбол, пляжний гандбол (тут за видовищний гол судді можуть присудити відразу два очки), пляжний волейбол (але не такий, як на Олімпійських іграх – а 4 на 4) і навіть… пляжний баскетбол 3 на 3. Звісно, що гратимуть спортсмени не піску – на пляжі встановлюють майданчик з твердим покриттям.

Збірна України

На перших Пляжних іграх будуть представлені спортсмени з 97 країн. Найбільша делегація – з Бразилії (77 учасників), США (75), Іспанії (62), Австралії (41), Італії (35) та України (32). Українці змагатимуться у 8 з 14 видів спорту: плавання, баскетбол, футбол, боротьба, акватлон, скелелазіння, водні лижі і вейкбординг.

ukrainebeachsoccer

Найбільш видовищним і напруженим обіцяє бути турнір футболістів. Адже на нього з’їхалися чи не усі найсильніші збірні і фактично всі з них – в оптимальних складах. Скажімо, збірна України зіграє проти Ірану (бронзові призери чемпіонату світу), Парагваю (6-й номер світового рейтингу) та Сенегалу (11-е місце в світі).

В нашій команді – чемпіони Європи 2016 року Максим Войток, Іван Глуцький, Олег Зборовський, Костянтин Макеєв, Дмитро Медвідь, Роман Пачев, Віталій Сидоренко, Юрій Щериця та інші, менш титуловані пляжники.

В інших видах спорту теж є свої переможці і фаворити Пляжних ігор. Наприклад, в Катарі буде змагатися віцечемпіонка світу серед молоді (2019) та чемпіонка Європи серед дорослих (2018) з тріатлону, чемпіонка світу з акватлону серед молоді (2018) Софія Прийма (Львів). В цьому ж виді спорту виступатимуть бронзовий призер чемпіонату світу з акватлону (2019) Віталій Воронцов з Києва та чемпіон Європи з акватлону (2018) Сергій Курочкін із Запоріжжя.

Крім того, у складі збірної – Аліна Бережна з Києва – чемпіонка світу (2013) та багаторазова чемпіонка Європи з класичної боротьби. А також, два віцечемпіони світу з пляжної боротьби (2018) – одесити Василь Михайлов і Семен Радулов.

За медалі побореться чемпіонка світу (2013) та багаторазова чемпіонка Європи з воднолижного спорту Варвара Долиніна з Києва і чемпіон Європи (2016) зі скелелазіння киянин Дмитро Войтенко.

Факти

dolphy

Талісман Пляжіади – кумедний дельфін Долфі. Організатори пояснюють: «Жодна тварина не відображає емоційний зв’язок людини з океаном краще, ніж дельфін».

Пляжні медалі виготовлені у формі океанської гальки. На них зображені гравюри на тему морського рослинного та тваринного світу

Учасники перших Всесвітніх пляжних ігор розіграють 34 комплекти нагород.

Схожі записи