Ліга Націй, в якій стартує збірна України. Що це за турнір?

ukraine_-_slovakia

Футбольний календар цієї осені поповнюється новим змаганням з легендарною назвою – Ліга Націй. Навіщо він потрібен і що це означає для збірної України.

Футбол поза політикою

У 1919 році була створена перша міждержавна організація, що об’єднала країни світу заради дружби і співробітництва – Ліга Націй. Майже 100 років потому стартує новий футбольний турнір (теж міждержавний) з тією ж назвою і доповнення – Ліга Націй УЄФА.

Головне – не плутати ці дві історії.

Навіщо потрібні нові змагання

Останнім часом товариські поєдинки між футбольними збірними стали настільки буденними, що навіть серйозний суперник не збирає повні стадіони, приїжджаючі до футбольної провінції. Причина в тому, що ці матчі не містять змагальної складової. Щоб виправити це – було вирішено замінити контрольні поєдинки офіційними, для чого й придумали новий турнір.

czech_-_ukraine

Кожному – своя вагова категорія

Відбірковий етап до чемпіонату Європи чи світу неодноразово критикували за те, що значна частина матчів не містить спортивної інтриги. Адже в групі точно буде 1-2 гранди і стільки ж відвертих аутсайдерів – карликових збірних на кшталт Сан-Марино, Андорри чи Гібралтару. Спостерігати за розгромами з двозначним рахунком цікаво хіба що любителям рекордів.

Ліга Націй позбавлена цієї проблеми. Адже тут всі європейські збірні розбиті за рейтингом і з’ясовують хто сильніший у рівній боротьбі.

Схема

Участь в турнірі беруть 55 європейських збірних. Згідно рейтингу їх розділили на 4 дивізіони. В елітному або «А» – 12. Україна туди не потрапила. За головний трофей змагатимуться національні команди Англії, Бельгії, Ісландії, Іспанії, Італії, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Португалії, Швейцарії та фіналісти останнього чемпіонату світу – Франція та Хорватія.

liga_a

Вони розподілені на 4 групи (по 3 команди в кожній) і зіграють у вересні, жовтні та листопаді 2018 року по 4 поєдинки – по разу дома та в гостях проти обох суперників. Чотири переможці (по одному від кожної підгрупи) влітку 2019 року розіграють титул між собою. Будуть два півфінали і фінал.

А де Україна?

Така сама система в другому за рангом дивізіоні «В», де зібралося також 12 команд. Збірна України опинилася тут і зіграє в групі проти збірних Чехії та Словаччини. Якщо посяде перше місце – зможе поборотися за перемогу в своєму Фіналі чотирьох з трьома іншими переможцями груп в другому дивізіоні.

liga-v

Схожа історія в третьому дивізіоні «С» з тією лише різницею, що там 15 збірних (3 групи по 4 команди і 1 група – з трьох учасників). Тут також є сильні команди: Шотландія, Греція, Норвегія, Сербія та інші.

liga-s

В четвертому дивізіоні «D» – найслабші 16 збірних (4 групи по 4 команд), хоча й серед них є міцні колективи, серед яких можна відзначити Грузію, Білорусь, Македонію…

liga-d

Навіщо змагатися в нижчих лігах?

Команди еліти розігрують титул. А що іншим? Для них передбачені два бонуси.

По-перше, кращі збірні в своїх групах за підсумками сезону будуть підвищуватися в класі, як це працює в національних клубних чемпіонатах. Наприклад чотири гірші команди з еліти (аутсайдери своїх груп) наступний сезон в Лізі Націй будуть грати в другому дивізіоні, а їхні місця нагорі посядуть переможці груп ліги «В». Такий самий обмін 4 на 4 буде між другим і третім дивізіонами, та третім і четвертим. Тобто, за три сезони аутсайдер теоретично може видертися нагору і поборотися там за перемогу.

Друге заохочення боротися за перемоги – пряма путівка на чемпіонат Європи-2020. Причому туди має шанс пробитися і кращий з аутсайдерів. Справа в тому, що всі переможці на кожному рівні від першого до четвертого дивізіону отримають 4 прямі путівки на головний європейський турнір. Для команд з ліги «D» – це ледь чи не єдиний реальний шанс вийти на Євро-2020.

Розклад матчів в групі збірної України

ukraine_-_slovakia1

6 вересня. Чехія – Україна

9 вересня. Україна – Словаччина

13 жовтня. Словаччина – Чехія

16 жовтня. Україна – Чехія

16 листопада. Словаччина – Україна

19 листопада. Чехія – Словаччина

Посядемо останнє місце в групі – опустимося в третій дивізіон.

Переможемо в групі – підвищимося до ліги «А» і отримаємо шанс з трьома іншими переможцями груп позмагатися за пряму путівку на Євро-2020.

Схожі записи