Найкращі спортсмени світу в 2021 році. Топ-10

1835_top10sport2021

Олімпіада, чемпіонати Європи і Південної Америки з футболу, фантастична розв’язка сезону Формули-1… Минулий рік був настільки багатим на спортивні події, що непросто назвати головних героїв 2021 року.

Але ми спробуємо і запропонуємо вам нашу версію топ-10 найкращих спортсменів світу в 2021 році. На старт, увага…

10. Віктор Аксельсен

2461_viktor_axelsen

Всі вже давно звикли, що бадмінтон – стихія спортсменів із Азії. Останні п’ять Олімпіад у чоловічому одиночному турнірі 4 рази перемагали китайці і ще раз – представник Індонезії. Влітку 2021 року 27-річний представник Данії Віктор Аксельсен перервав цю гегемонію.

А пізніше, довівши не випадковість тріумфу на Олімпійських іграх данець здобув перемогу ще і у фіналі світового туру BWF, очолив світовий рейтинг і логічно був визнаний найкращим майстром ракетки минулого року.

9. Карстен Варгольм

3272_karsten_warholm

У липні 2021 року 25-річний норвежець побив світовий рекорд у бігу на 400 метрів з бар’єрами. Він тримався майже 30 років. А за місяць у Токіо він перевершив і цей показник, здобувши золото Олімпіади.

Пізніше Карстен Варгольм отримав нагороду від Міжнародної федерації легкої атлетики – став найкращим атлетом року, шо минув.

8. Емма Маккеон

9031_emma_mackeon

На Олімпіаді у Токіо 27-річна австралійська плавчиня здобула аж 7 медалей – 4 золоті (50 і 100 метрів вільним стилем плюс естафети) і 3 бронзові (100-метрівка батерфляєм та ще дві естафети).

Якби у цьому списку було трохи більше індивідуальних нагород або на одне золото більше – бути Еммі Маккеон у рейтингу трішки вище. Ось як наприклад Калебу Дресселу.

7. Калеб Дрессел

5414_kaleb_dressel_

Американець Калеб Дрессел виграв п’ять золотих медалей на Олімпійських іграх у Токіо 2020 року на дистанціях 50 метрів вільним стилем, 100 метрів вільним стилем, 100 метрів батерфляєм, 4х100м вільним стилем і 4х100м комбінованим стилем. Нині йому належить дев’ять світових рекордів з плавання.

Обтяжений неминучим порівнянням з легендарним Майклом Фелпсом, 25-річний спортсмен витримав психологічний тиск і видав прекрасний результат на Олімпіаді, здобувши більше золотих нагород, ніж 189 із 205 країн-учасниць.

6. Ліонель Мессі

4918_lionel_messi

У грудні Ліонель Мессі був увінчаний нагородою «Золотий м’яч» всьому в історії. І не за колишні заслуги, а за чудовий рік. 34-річний нападник допоміг збірній Аргентині виграти Кубок Америки цього літа, що завершило його давню титуловану посуху з національною командою. На цьому турнірі форвард став найкращим гравцем і бомбардиром.

А ще Мессі виграв Кубок Іспанії з кризовою Барселоною і став найкращим бомбардиром Примери, поставивши таким чином жирну крапку в історії виступів за каталонського гранда перед емоційно важким трансфером у ПСЖ.

5. Новак Джоковіч

3638_novak_djokovic

34-річний сербський тенісист у 2021 році виграв свій 20-й титул Великого шолому в одиночному розряді, здобувши перемоги на Australian Open, Роллан Гаррос і Вімблдоні. Це повторення світового рекорду (по 20 титулів також у Федерера та Надаля).

Інший світовий рекорд, який підкорився спортсмену – за тривалістю тижнів у статусі першої ракетки світу. Тепер їх уже 354, а Новака Джоковіча у рейтингу ATP ніхто не може обігнати з лютого 2020 року.

4. Макс Ферстаппен

3798_max_verstappen

24-річний гонщик з Нідерландів вперше виграв чемпіонат Формули 1, обігнавши легендарного Льюїса Гемілтона на останньому колі останньої гонки року – Гран-прі Абу-Дабі.

Він є першим представником своєї країни, який виграв цей престижний чемпіонат. І першим з 2016 року, хто зумів випередити Гемілтона. Хоча його перемога супроводжувалася деякими суперечками, оскаржувати її ніхто офіційно не наважився.

3. Тадей Погачар

8301_tadej_pogacar

Велосипедисти розкривають у віці близько 30 з гаком років і точно не повинні домінувати у віці 20+. Але словенський спортсмен ігнорує це «правило». У 22 роки він став наймолодшим володарем відразу трьох титулів найпрестижнішої велобагатоденки Тур де Франс – став переможцем загального заліку, показав найкращий час за підсумками гірських етапів і, звісно, у молодіжній класифікації (до 23 років).

Додайте сюди ще бронзову медаль Олімпіади та перемоги на двох найбільш рейтингових одноденних гонках у Льєжі та Ломбардії. Вийде феноменальний рік у новітній історії велосипедного спорту. І автор його – Тадей Погачар.

2. Елейн Томпсон-Гера

5746_elaine-thompson-herah

Легкоатлети і легкоатлетки з Ямайки завжди були серед світових лідерів на спринтерських дистанціях. Згадати хоча би Усейна Болта чи Шеллі-Енн Фрейзер-Прайс. 29-річна Елейн Томпсон-Гера – гідна послідовниця цих легенд і сама вже заслуговує на подібний статус.

На Олімпіаді в Токіо вона здобула золоті медалі на дистанціях 100 м, 200 м (вперше в історії жіночої легкої атлетики) і естафеті 4х100 м. А потім виграла стометрівку у фіналі Діамантової ліги з особистим рекордом – 10,54 секунди, заслуживши титул найкращої легкоатлетки року. Це лише на 0,05 секунди гірше, ніж світовий рекорд 34-річної давнини.

1. Том Бреді

5730_tom_brady

Том Бреді – це як Мессі та Роналду разом у американському футболі. Його кар’єра у НФЛ почалася у 2000 році. За наступні 20 років зірковий квотербек виграв 6 чемпіонських титулів у складі «Нью-Інгленд Петріотс» і 7 разів визнавався найкращим футболістом Ліги. Але у 2020 році 42-річну (!) легенду списали з рахунків через вік і не подовжили контракт.

Тоді Бреді перейшов до скромної «Тампи-Бей Буканірс» і перетворив її з попелюшки на принцесу, вигравши свій 7-й чемпіонський перстень і 8-й титул найкращого футболіста сезону. Фантастична кар’єра продовжується досі, а «Тампа» із 44-річним Бреді – один з фаворитів вже нового чемпіонату.