Безпілотний автобус EZ10 вийшов на дороги Франції

avtopilot

Офіційне схвалення для використання безпілотного автобуса EZ10 компанії EasyMile на дорогах загального користування видала влада Франції, пише New Atlas.

Схвалення видано після тестування автобуса на 600-метровій ділянці дороги в Тулузі між головним входом у медичний кампус Онкополе та парковкою. Тепер автобус EZ10 може використовуватись на дорогах загального користування як машина четвертого (з шести) рівня автономності (не повна автономність). Це перший подібний дозвіл у Європі.

Актуальна версія автобуса EZ10 оснащена індивідуальними ременями безпеки, місцями для закріплення інвалідних крісел та пандусом для людей з обмеженими можливостями. Сам автобус є досить компактним засобом пересування, що вміщує до 15 осіб.

Зазначимо, технології, що передбачають рух транспорту без водія, були раніше протестовані компанією EastMile більш ніж у 30 країнах. Найчастіше, управління рухом транспортного засобу велося дистанційно.

Відомо також, що компанії планують розширювати застосування технологій безпілотного керування автомобілем. Наприклад, ізраїльська компанія REE Automotive презентувала новий автономний автомобіль Leopard EV. Leopard із заднім приводом побудований на модульній платформі REE, яка дозволяє робити певні трансформації зі знімним кузовом. При необхідності його можна замінити на плоске шасі типу скейтборд.

Схожі записи