Як перевірити номер телефону на шахрайство?
Телефонні шахраї щоразу вигадують нові схеми виманювання грошей у людей. Тож треба знати, як вберегтись від таких дій і як перевірити номер, чи не шахраї ним користуються.
Головна мета телефонних шахраїв – змусити абонента відповісти або перетелефонувати на шкідливий номер. Якщо жертва відповідає на дзвінок, застосовують одну з традиційних схем «розводу». Шахрай повідомляє користувачеві про крадіжку грошей з його банківської картки…
Також читайте: Якому оператору належить мобільний номер?
Апробували шахраї і нові схеми, щоб жертва сама перетелефонувала. За таких обставин люди неодноразово втрачали кошти.
Тому, якщо у вас з’явивсь найменший сумнів щодо номера, з якого вам дзвонили чи прислали SMS, ні в якому разі не телефонуйте! Найкраще перевірити сам номер. Є чимало баз шахрайських номерів. Такі номери заносьте одразу у «чорний список», який є практично у будь-якому телефоні.
Також читайте: Основні ознаки того, що мобільні додатки шпигують за вами
Найкраще перевірити номер на сайті Кіберполіції. Тут ви можете перевірити інформацію за такими параметрами: номер банківської картки, телефон або посилання на сайт.
Тут же можна знайти контакти департаменту кіберполіції у вашій області.
Є також база номерів телефонів з коментарями – id2call.com.
Також читайте: Безпечний Інтернет-банкінг: прості правила, як не втратити гроші.
Зазначимо, що лише упродовж 2019-2020 років Служба безпеки України припинила діяльність 25 нелегальних call-центрів з оборотом в десятки мільйонів гривень. Вони брали участь у шахрайських схемах з виманювання у громадян грошей в інтернеті.
Одне з таких злочинних угруповань СБУ викрила у червні цього року в Кривому Розі. Його учасники виманювали у громадян персональні дані, ініціювали нібито «відновлення» сім-карток, а потім оформляли від чужого імені онлайн кредити. Від їх дій постраждали понад 300 осіб, а сума викрадених коштів перевищила 1 млн грн. Чотирьох зловмисників вже затримали. Їм повідомлено про підозру у скоєнні злочинів за трьома статтями Кримінального кодексу України.
Найбільш поширені схеми кібершахраїв: виманювання у громадян персональних даних або реквізитів банківських карток, втягування їх у псевдоінвестиційні проекти, оформлення кредитів на чуже ім’я, продаж фальсифікованих або відсутніх товарів.
Важливо: Дистанційне навчання під час карантину: 6 простих порад