Як перевірити номер телефону на шахрайство?

Як перевірити номер телефону на шахрайство?

tel.jpg (42.92 Kb)

Телефонні шахраї щоразу вигадують нові схеми виманювання грошей у людей. Тож треба знати, як вберегтись від таких дій і як перевірити номер, чи не шахраї ним користуються.

Головна мета телефонних шахраїв – змусити абонента відповісти або перетелефонувати на шкідливий номер. Якщо жертва відповідає на дзвінок, застосовують одну з традиційних схем «розводу». Шахрай повідомляє користувачеві про крадіжку грошей з його банківської картки...

Також читайте: Якому оператору належить мобільний номер?

Апробували шахраї і нові схеми, щоб жертва сама перетелефонувала. За таких обставин люди неодноразово втрачали кошти.

Тому, якщо у вас з’явивсь найменший сумнів щодо номера, з якого вам дзвонили чи прислали SMS, ні в якому разі не телефонуйте! Найкраще перевірити сам номер. Є чимало баз шахрайських номерів. Такі номери заносьте одразу у «чорний список», який є практично у будь-якому телефоні.

Також читайте: Основні ознаки того, що мобільні додатки шпигують за вами

Найкраще перевірити номер на сайті Кіберполіції. Тут ви можете перевірити інформацію за такими параметрами: номер банківської картки, телефон або посилання на сайт.

Тут же можна знайти контакти департаменту кіберполіції у вашій області.

kib.jpg (185.73 Kb)

Є також база номерів телефонів з коментарями – id2call.com.

Також читайте: Безпечний Інтернет-банкінг: прості правила, як не втратити гроші.

Зазначимо, що лише упродовж 2019-2020 років Служба безпеки України припинила діяльність 25 нелегальних call-центрів з оборотом в десятки мільйонів гривень. Вони брали участь у шахрайських схемах з виманювання у громадян грошей в інтернеті.

Одне з таких злочинних угруповань СБУ викрила у червні цього року в Кривому Розі. Його учасники виманювали у громадян персональні дані, ініціювали нібито «відновлення» сім-карток, а потім оформляли від чужого імені онлайн кредити. Від їх дій постраждали понад 300 осіб, а сума викрадених коштів перевищила 1 млн грн. Чотирьох зловмисників вже затримали. Їм повідомлено про підозру у скоєнні злочинів за трьома статтями Кримінального кодексу України.

Найбільш поширені схеми кібершахраїв: виманювання у громадян персональних даних або реквізитів банківських карток, втягування їх у псевдоінвестиційні проекти, оформлення кредитів на чуже ім'я, продаж фальсифікованих або відсутніх товарів.

Важливо: Дистанційне навчання під час карантину: 6 простих порадВам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте український контен на Сikavoinfo.com!
Become a Patron!