Сонце зможе охолоджувати будинки: винайдено диво-матеріал

Як стверджують дослідники, новий матеріал можна застосовувати для зниження температури сонячних батарей, завдяки чому підвищиться їх ККД, адже саме через перегрівання знижується корисна потужність акумуляторів.

Вчені пропонують використовувати інноваційну плівку в якості кондиціонера для будинків та приміщень.

cooling

Ззовні інноваційне покриття нагадує фольгу, однак лише зовні. При нанесенні на поверхню фільтр метаматеріалу охолоджує об’єкт під ним, ефективно відбиваючи вхідну сонячну енергію назад у простір, одночасно дозволяючи поверхні виділяти власне тепло в формі інфрачервоного теплового випромінювання.

Такого ефекту вдалось досягнути після додавання до складу полімерної плівки розсіюючих скляних мікросфер. Також під плівкою розташували тонке срібне покриття, що забезпечило максимальний коефіцієнт відбиття.

Читайте також – Як просто позбутись вірусу у «Facebook»

Дослідницький склополімерний гібридний матеріал товщиною лише 50 мікрометрів – дещо товщий, ніж кухонна алюмінієва фольга. Таке економне виготовлення матеріалу робить його потенційно життєздатним для великомасштабних технологій – як для житлових, так і для комерційних застосувань.

Вчені стверджують, що 10-20 кв. метрів такого матеріалу охолодять будинок не гірше кондиціонера.

Новий матеріал зможе забезпечити додаткове екологічне охолодження для термоелектричних електростанцій, які зараз потребують великої кількості води та електроенергії для підтримки робочих температур їх машин.

У 2017 році вчені планують створити прототип «охолоджувальної ферми» площею 200 квадратних метрів у Боулдері.

Схожі записи