Технологізація релігії: померлих відспівують роботи (ВІДЕО)

robot0

У Японії створили робота-гуманоїда для вирішення різних завдань у буддійських храмах – читання буддійських писань під час похоронних церемоній.

Створили його на основі людиноподібного робота Pepper, який вийшов на японський ринок ще у 2014 році. Його назвали першим у світі персональним роботом з емоціями. Однак створювався він насамперед, щоб виконувати найрізноманітніші завдання у побуті – від сторожа будинку до дитячої няньки.

Замість ноги він використовує спеціальну колісну платформу, а на грудях має 10-дюймовий дисплей для введення-виведення різної інформації. Pepper навчений розуміти людську мову (у його пам’яті 4500 слів), а також здатен «читати» мову тіла та настрій людини. Для зв’язку з зовнішнім світом він використовує велику кількість датчиків і мікрофонів, розташованих в різних його частинах.

Такі роботи уже 3 роки працюють в лікарнях, в аеропортах, вокзалах, магазинах і у квартирах у людей.

Компанія Nissei Eco змінила програмний код робота Pepper, випущеного SoftBank, перетворивши його у буддистського ченця.

Технологічну новинку представили у Токіо на ярмарку похоронних послуг.

Його творці кажуть, що робот може здійснювати похоронну процесію за більш низьку ціну, ніж людський священик – за 389 євро. Тоді як справжній буддійський монах робить це за 1867 євро.

Зазначимо, що це не перший робот-священик. Раніше у німецькому місті Віттенберг, земля Саксонія-Анхальт, з’явився робот-священик, який благословляв віруючих і читав Біблію. Він розроблений Євангелічною церквою Гессена та Нассау. Цей робот вітає користувача і пропонує обрати голос і тип благословення. Після цього він піднімає руки до небес і вимовляє: «Бог благословляє і захищає тебе». Далі звучить вислів з Біблії, яке за бажанням можна роздрукувати.

Схожі записи