Як просто позбутись вірусу у «Facebook»

virus_1

Останнім часом віруси у «Facebook» почали особливо надокучати активним учасникам соціальних мереж. Жертвами зазвичай стають нові користувачі, однак потерпають і просунуті юзери.

Ймовірно, вірус активізувався саме завдяки новому контингенту, який перемістився із забороненого в Україні «Вконтакте» і ще не знає, що підозрілі повідомлення не варто відкривати.

Одним із найпоширеніших видів «фейсбучного» вірусу є повідомлення у приват від друзів з посиланням на відео. Виглядає воно ось так:

spam
spam3

Звідси головне правило, щоб не підчепити вірус – ні в якому разі НЕ НАТИСКАЙТЕ НА ПОДІБНЕ ВІДЕО.

Якщо ж натиснути таке «відео», то вірус встановлює на комп’ютер розширення і уже від вашого імені здійснює розсилку аналогічних повідомлень друзям.

Для користувачів, які попались на приманку, варто виконати наступні дії:

1. Змінити пароль. Бажано це зробити з іншого браузера, а ще краще – з іншого комп’ютера.

2. У «Налаштуваннях» в розділі «Безпека» завершити сесії на всіх пристроях. Якщо браузер уже заражений, то можна спробувати використати сеанс «інкогніто» або анонімне вікно: для Chrome та Opera – Ctrl+Shift+N; для Mozilla – Ctrl+Shift+P.

spam4

3. Перевірити у браузері, чи немає підозрілих чи шкідливих розширень – Ctrl+Shift+E для Opera та Ctrl+Shift+A для Mozilla.

4. Бажано очистити історію переглядів та кеш у веб-оглядачі Ctrl+Shift+Del.

На майбутнє, щоб мінімізувати шкоду від подібного роду вірусів, варто увімкнути дворівневу авторизацію. При цьому, якщо хтось спробує зайти з незнайомого браузера, окрім паролю йому буде потрібен одноразовий код, який прийде або через SMS або через додаток «Facebook» на смартфоні.

spam5

Схожі записи