Безпечний Інтернет-банкінг: прості правила, як не втратити гроші

banking

У час віртуалізації багатьох процесів життя, а зокрема розрахунків у мережі Інтернет, варто не забувати, що шахраї також не сплять. Багато українців, маючи гіркий досвід втрати банківських коштів, бояться користуватись сервіcами на кшталт Інтернет-банкінгу. Та є прості правила, як можна убезпечити себе від подібних розчарувань та втрат.

Свою формулу захисту вивів співзасновник monobank Олег Гороховський. Він переконаний, що 99,9% випадків IT-шахрайства вдалося б уникнути, якби клієнти керувалися простими рекомендаціями з техніки безпеки.

1. Входьте у клієнт-банк лише за прямим посиланням, яке ви зберегли в своєму браузері при першому вході. Це потрібно для того, щоб ви не натрапили на дуже схоже, але фальшиве посилання, що імітує оригінальний клієнт-банк. Банки зазвичай не відправляють листів з посиланнями на вхід в свій клієнт-банк, у будь-якому разі ігноруйте такі посилання.

Також читайте: Основні ознаки того, що мобільні додатки шпигують за вами

2. Якщо вам дзвонять чи пишуть нібито з банку і просять повідомити будь-який ПІН-код, пароль чи якусь іншу конфіденційну інформацію, НІКОЛИ не надавайте таких даних.

3. Паролі і коди можуть вкрасти з вашого комп’ютера чи фізично чи з допомогою троянських програм, тому важливе правило: НЕ ЗБЕРІГАЙТЕ паролі на комп’ютері. Навіть смартфон надійніший у цьому випадку, але теж на 100% не є гарантією безпеки. Краще паролі придумувати за певним своїм (не примітивним) алгоритмом і запам’ятовувати, а не записувати.

Також читайте: Як вигадати надійний пароль

4. Краще взагалі відмовитись від десктопних клієнт-банків, а користуватись мобільними додатками. Хороші банки при цьому розпізнають вхід із десктопа як нетипову активність і завадять крадіжці великої суми з вашого рахунку.

5. Не ведіться на будь-які телефонні чи онлайн-прохання про терміновий переказ коштів. Часто люди добровільно перераховують кошти під надуманими шахраями приводами. Зазвичай просять хабар за звільнення родича з в’язниці, оплатити лотерейний квиток, який вже нібито виграв автомобіль і багато інших психологічних фішок. Це можна порівняти з гіпнозом вуличних ворожок, яким людина може останнє віддати.

Тому потрібно завжди бути на сторожі, дотримуватись правил техніки Інтернет-безпеки та елементарної ІТ-гігієни. За цим стоять ваші гроші.

Схожі записи