Як захистити ваші акаунти у мережах від злому

ese

Із поширенням популярності соцмереж надзвичайно важливим постало питання безпеки особистих даних та і загалом облікових записів у соціальних мережах. Дамо декілька порад, як вберегти ваші акаунти від злому.

Сьогодні почастішали випадки крадіжки Google-акаунтів і насамперед це пов’язано із інтересом до YouTube-каналів. Отримавши доступ до гугл-акаунта, зловмисники автоматично отримують право керуванняі каналу YouTube, вони його перейменовують, змінюють аватарки. Деколи вони просто видаляють усі відео, деколи вимагають якийсь викуп для відновлення доступу.

Також читайте: У Google назвали шкідливі додатки, які потрібно видалити зі смартфона

Випадки масових зломів траплялись і з Twitter, і з Facebook.

Захистись на 100% практично не можливо, але суттєво ускладнити злом ваших акаунтів для злочинців таки можна.

1. Ставте паролі на усі девайси і ґаджети

Абсолютно усі ваші планшети, смартфони та ноутбуки повинні бути запаролені.

Також читайте: Основні ознаки того, що мобільні додатки шпигують за вами

Якщо такого паролю нема, а вхід в акаунти автоматичний, то вкравши чи просто взявши ваш ґаджет, будь-яка людина може зробити усе що завгодно з вашими акаунтами.

2. Паролі повинні бути складними

Усі ваші паролі (як на ґаджети, так і на облікові записи) повинні бути значно складнішими за «123» чи «qwerty». Звичайно, можна зламати будь-який пароль, та якщо він простий, то це зробити значно швидше.

В ідеалі пароль має складатись із цифр, символів та букв різного регістра.

Також читайте: Як вигадати надійний пароль

Періодично міняйте усі паролі!

3. Включіть двоетапну авторизацію

Це один із найважливіших пунктів. Ви повинні усюди, де тільки це можливо, включити двоетапну авторизацію. При цьому часто користуються підтвердженням через SMS, хоча і це зараз не радять, бо доступ можна отримати вкравши телефони просто клонувавши sim-картку.

Краще захистити акаунти можна за допомогою додатка «Google Authenticator», який генерує коди двохетапної перевірки на вашому телефоні. У цьому додатку ви окреме реєструєте кожен сервіс.

Таким чином потрібно буде ввести не лише пароль, а й код, згенерований додатком.

4. Ніколи не натискайте на невідомі посилання

Буває, що на пошту приходить повідомлення нібито від адміністраторів мережі, що ваш акаунт намагаються зламати і щоб його захистити перейдіть за посиланням. Ні в якому разі не робіть цього! Саме після цього може відбутись крадіжка паролів, а відтак – акаунтів.

Також читайте: Безпечний Інтернет-банкінг: прості правила, як не втратити гроші

Сам лист може бути оформлений ідеально. Звертайте увагу, з якої саме скриньки він надійшов

5. Не встановлюйте жодних програм, які вам прислали електронкою

Якщо вам на електронну пошту прийшла пропозиція встановити якийсь нібито корисний додаток, а він є ще й у прикріпленому файлі, то ні в якому разі не установлюйте його. Цей додаток може здатись зовні безпечним, та він може запустити скрипт, який не лише зітре опцію «двоетапної авторизації», а ще й паролі постирає. Технології дійшли до того, що такий скрипт можуть вмонтувати навіть у файли із розширенням .doc чи .jpeg. Тому будьте надзвичайно уважні при відкриванні будь-яких файлів. Краще просити відправника прислати прикріплений файл через форму «Google Документи».

Схожі записи