Як видалити дані про себе з Інтернету
Часом буває, що виникає потреба видалити чи частково чи повністю дані про себе з Інтернету. Причин такому є багато – чи бажання отримати якусь публічну роботу, чи просто зникнути з мережі.
Соцмережі почали вбивати надто велику частину часу. Просто не користуватись ними багатьом бракує сили волі, тоді й виникає бажання усе стерти і знищити всі дані про себе.
Та перед цим подумайте про наслідки, бо усі фото, відео, пости, розповіді – усе це зникне безповоротно в одну мить.
Якщо ви таки вирішили зникнути з Інтернету, насамперед, варто деактивувати або ж видалити усі акаунти у соцмережах – Faceebook, Twitter, Instagram, YouTube і т.д.
Також читайте: Як зробити Інстаграм чорним
Перед цим можете зберегти якісь важливі фото, відео. У налаштуваннях акаунту можна знайти потрібні опції.
Відшукати старі і нові акаунти в соціальних мережах можна за допомогою баз даних Pipl.com. Якщо ви використовували пошту Gmail або Microsoft для реєстрації акаунтів, допоможе сервіс Deseat.me. Він знаходить акаунти в різних сервісах, які ви прив’язували до облікового запису, і надає посилання на сторінки для видалення цих акаунтів.
Працює це так: логін на Deseat.me через Google-акаунт або обліковий запис Microsoft, чекаєте кілька секунд і отримуєте список прив’язаних до акаунту облікових записів.
Для видалення всієї інформації з акаунтів в Facebook, MySpace, LinkedIn і Twitter є сервіс Web 2.0 suicide machine. Користуватися просто: авторизуєтесь в сервісі за допомогою свого облікового запису, а далі він методично видаляє всі ваші фото, пости, повідомлення, друзів і т.п. Відновити дані буде неможливо.
Також читайте: На противагу Facebook і Twitter: запущено соцмережу без реклами
Бувають сайти, які не дозволяють видалити акаунт. Тоді варто спробувати його деактивувати. Ще варіант: якщо на сайті немає деактивації і видалення облікового запису, то можна залишати порожні поля або ж замінити усі дані про себе на вигадані. І обов’язково прив’яжіть обліковий запис до нової адреси електронної пошти, яка не пов’язана зі старою.
Не варто видаляти пошту, до якої прив’язані акаунти. З часом цю пошту можуть знайти зловмисники і отримати доступ до даних.
Інша справа, якщо мова йде не просто про коментарі або анонімних постах, а про персональні дані. Згідно із законом особиста інформація про вас на сторонніх сайтах, сервісах і ресурсах повинна видалятися на вашу першу вимогу. До таких даних належать прізвище, ім’я, по батькові, дата і місце народження, адреса проживання, відомості про сім’ю і соціальне становище, дані про освіту та професії і відомості про доходи.
Задайте в пошуковику різні варіації свого імені чи нікнейма, щоб знайти все, що ви могли забути, і видаліть це вручну. Пам’ятайте, що пошукові системи виводять кешовані дані (включаючи згадки про вас) зі старих сторінок, які вже були змінені або видалені; виводити в результатах прострочену інформацію не в інтересах пошукової системи, тому з часом вони пропадуть.
Також читайте: Як вигадати надійний пароль
В окремих випадках, проте, вам доведеться зв’язатися безпосередньо з адміністраторами пошукової системи для прискореного видалення. Будьте готові, що видалення себе з результатів пошукової системи може вимагати більш ретельної роботи, що включає паперову тяганину в реальному світі (наприклад, факсимільні повідомлення і т.д. для підтвердження вашої особистості). Головні пошукові системи і системи пошуку людей, які вам варто перевірити:
Yahoo
Bing US Search
Yahoo People Search
People Finder
Скільки б зусиль ви не доклали, щоб зникнути з мережі, «зачистити» на 100% просто неможливо. Тому краще це прийняти.
Існують спеціальні програми, які допоможуть вам видалити інформацію про себе з різних сайтів. Знайдіть їх в Інтернеті.
За допомогою сервісу “whois” або пошукача по доменах можна визначити, кому належить той чи інший вебсайт, щоб знати, до кого звертатися при необхідності. Це особливо корисно, коли на сайті немає адреси електронної пошти власника. Шукайте «email адміна» і «сервер бази даних» у зазначеній інформації.