Як приготувати попкорн вдома

home-popcorn

Щоб створити атмосферу кінотеатру вдома, можна приготувати попкорн вдома. Для цього не потрібні якісь спеціальні навички. Головне – це зернятка маїсової кукурудзи.

Відшукати їх можна у супермаркеті, магазині або на ринку. Приготувати попкорн зі звичайної кукурудзи не вдасться. Особливість маїсової кукурудзи – великий вміст води. При нагріванні вода перетворюється в пар, який розриває оболонку зерна.

mai

Попкорн у мікрохвильовці

Найпростіше попкорн готується у мікрохвильовці. Залишається лише вибрати приправу.

Припустимо, ви вирішили приготувати класичний солоний попкорн. Для приготування стандартного солоного попкорну потрібно лише три інгредієнти: зерна маїсової кукурудзи; олія вершкова або рафінована рослинна; сіль.

У спеціальний посуд для мікрохвильовки чи в іншу глибоку керамічну тарілку налийте трохи рослинної або розтопленої вершкової олії. Вкинути жменю зерна кукурудзи, але так, щоб вони покрили дно одним шаром. Тоді зерна рівномірно прогріються і всі розкриються. На велику компанію доведеться повторити процедуру кілька разів.

Потрібно посипати зерна сіллю, струсити миску, щоб кукурудза рівномірно покрилася маслом.

Тарілку необхідно накрити кришкою. Під час приготування ви почуєте хлопки – це зерна почали лопатися. На підготовку піде не більше 4 хвилин.

Готовий попкорн можна додатково посипати спеціями на свій смак.

Щоб приготувати сирний попкорн, потрібно кукурудзу не лише полити розтопленою олією, а ще зверху посипати дрібно натертим сиром.

Для шанувальників гостріших страв можна використати часникову заправку. Для цього подрібнений часник потрібно підсмажити на пательні у рослинній олії. Коли часник набуде золотистого кольору, його потрібно зняти. Заправкою поливають уже готовий попкорн.

Попкорн без мікрохвильовки

З мікрохвильовкою готувати попкорн простіше, однак це можна робити і на плиті. Можна посмажити попкорн на пательні або ж у великій каструлі. Також можна приготувати у духовці – такий спосіб термічної обробки більш корисний, ніж під впливом НВЧ-випромінювань.

Для приготування снека краще брати сковорідку з високими бортиками та товстим дном.

Потрібно налити у пательню олію і поставити на плиту. Як олія прогріється, висипте зерна кукурудзи так, щоб вони покривали дно ємності одним шаром. Олії не повинно бути багато, щоб зерна не плавали в ній.

Накрийте сковорідку кришкою. На приготування також потрібно не більше 4 хвилин. Коли зерна розкриються, зніміть сковороду з плити.

Також можна використати глибоку каструлю.

У духовці замість кришки можна використати фольгу, зробивши у ній кілька проколів, щоб через отвори виходило зайве повітря.

Далі – за рецептом готування у мікрохвильовці.

Залежно від потужності духовки на готування піде від 4 хвилин. Коли почуєте часті удари, діставайте блюдо. Можна залишити кукурудзу ще на півхвилини, щоб розкрилися усі зернятка.

Схожі записи