Як зробити суші-роли в домашніх умовах
Любите суші, але не завжди є змога сходити в ресторан? Приготувати суші вдома просто – головне гарний настрій, та зовсім трішки старань. Тож ми навчимо вас швидко готувати роли своїми руками в домашніх умовах.
І так, що нам знадобиться в приготуванні суші-ролів?
- Рис, бажано круглий – 200 грамів.
- Оцет – 2,5 столових ложок.
- Сіль – 1,5 столових ложок.
- Цукор (за смаком) – 2 столові ложки.
- Пресовані водорості норі (20х30 см) – їх можна купити в будь якому супермаркеті.
- Начинка – може бути будь-яка, від твердого сиру до курячого м’яса. На прикладі ми напишемо про начинку із лососем.
Також вам знадобиться у приготуванні суші бамбуковий коврик. Можна обійтись і без нього, але коврик полегшить вам роботу із закрученням та скріпленням ролу.
Для вживання та повного смаку вам також знадобляться китайські палички, васабі, імбир та соєвий соус. Все це готувати не потрібно, ці інгредієнти теж легко знайти у супермаркетах.
Етап перший – готуємо рис для суші
Рис для суші варто варити на слабкому вогні. Заправку з оцету та цукру варто додавати до рису, поки той теплий. Так буде швидше. Ви можете знайти багато рецептів із дешевим, яблучним оцетом, але ми порадимо вам не пошкодувати грошей, та купити спеціальний рисовий оцет.
Заправляємо рис, перемішуємо – вуаля, все готово. Заправка має бути приготована за пропорціями, вказаними вище. Рис можна варити із сіллю, а можна використати її для заправки. Якщо під рукою з якоїсь незрозумілої причини немає цукру, або ж ви боїтесь надати ролам надто солодкого смаку, або ж вам просто ліньки готувати заправку, можна зварити рис із сіллю, викласти його на тарілку та змастити оцетом. Але це варіант для лінивих.
Етап другий – начинка для суші-ролів
У випадку із лососем все просто. Купуємо слабо солену форель (або на ваш вибір) та розрізаємо на тонкі шматочки товщиною 7-10 міліметрів. Для незабутнього смаку риби та рису в ролі має бути 50х50%. Але це все – питання особисто вашого смаку. За такою ж системою можна приготувати роли із авокадо, огірком чи сиром. Або ж скомбінувати ці інгредієнти у ваш особистий рецепт.
Етап третій – норі
Норі потрібно зберігати в місці із мінімальною вологою. Якщо начинки не багато (наприклад, просто лосось), то норі розрізаємо на дві рівні половинки. Це весь секрет. Якщо ж ви вирішили зробити свій рол «товстеньким», то норі можна використовувати такими, як вони є.
В оригіналі бамбуковий коврик використовується без будь яких додаткових засобів, але попереджаємо, що відмивати коврик від рису – справа не проста. Можете огорнути його в харчову плівку.
Перед фінальною частиною приготування вашого шедевру, поставте поруч чашку із водою. На бамбуковий коврик поставте половинку норі (або цілий листочок) гладким боком вниз. Накладаємо на норі шар рису товщиною близько одного сантиметру, можна менше, головне, аби без прогалин. На краю листка залишаємо вільне місце, шириною один сантиметр.
В центр рису кладемо начинку, і потихеньку починаємо закручувати суші-рол. Якщо ж ви все ж використовуєте коврик, то стискайте рол всередині якнайміцніше, це надасть йому красивої форми та надійно її зафіксує.
Вільний край, котрий ми залишили на один сантиметр, змочуємо водою із чашки та приклеюємо до «трубочки».
В процесі можете змочувати руки у воді.
Важливо залишити суші-рол на певний час, аби він вистиг. Споживати варто холодним. Аби рис не прилипав, змочуйте ніж водою, коли розрізатимете рол. Це полегшить вам життя.
Смачного)