Секрети виведення плям без хімії
Будь-яка господиня завжди скаржиться на велику кількість хімікатів у засобах для очищення. Суха, пошкоджена шкіра, випечені плями на поверхнях… Але що робити? Адже навіть маленька пляма, на блузі або дивані, здатна викликати роздратування. У марних спробах його вивести можна безповоротно зіпсувати улюблену річ. Ось чому до вирішення цього завдання потрібно приступати з правильно підібраним арсеналом засобів для чищення.
Виведення плям із одягу? Чистка плити? Пропонуємо вам п’ять маленьких секретів прибирання без хімії.
У більшості випадків вивести плями без хімії – не проблема. Але для цього потрібно точно знати джерело їх походження. Плями від більшості продуктів і деяких барвників легко змиваються мильною водою. Маслянисті та жирні плями вимагають застосування розчинника на основі спирту, ацетону або бензину. Не поспішайте обурюватись, розчин на основі ацетону – у будь-якому випадку менш шкідливий. Тим паче, що жирні плями – ледь не найскладніші у виведенні, більше того, з тканин. В обмін ви отримаєте чисті, непошкоджені речі.
Застарілі плями спочатку обробляють особливим способом, після чого методично зачищають. Коли походження плями встановити неможливо, зазвичай вдаються до допомоги розчину нашатирного спирту з содою або сіллю.
Якщо пляма з’явилась, то, як тільки можливо, швидше промокніть її бавовняною, тканиною або паперовою серветкою. Це не дозволить йому розтектися та увібратись. Якщо пляма вже засохла, її слід зволожити і пройтися зверху щіткою. Обов’язково підкладіть з внутрішнього боку суху серветку в кілька шарів або обмотаний навколо картону шматочок матерії.
Найчастіше нам доводиться виводити плями із тканин: одягу або м’яких меблів. З жирними слідами відмінно порається суха суміш. Розтовчіть шматочок крейди в крихту, змішайте в рівних пропорціях з зубним порошком і залийте водою, щоб вийшла консистенція схожа на кашу. Ретельно втирайте її в пляму, залиште на пару годин і вичистіть залишки щіткою.
Плями від чаю і кави спочатку промивають в теплому мильному розчині, потім обробляють столовим оцтом. Якщо така пляма утворилася на світлій тканині, її слід змастити підігрітим гліцерином, а через півгодини випрати у теплій воді. Забруднену шоколадом тканину найкраще протерти нашатирним спиртом і відразу обполоснути концентрованим розчином солі.
У домашньому прибиранні без хімії незамінний лимонний сік. Він відмінно видаляє сліди від свіжих ягід і фруктів. Змішайте сік лимона з оцтом в пропорції 1: 1, обробіть пляму, залиште на 20 хвилин і видаліть залишки серветкою. Якщо ви пролили червоне вино на одяг, диван або килим, зберіть надлишки сухою ганчіркою, а забруднену ділянку обробіть розчином з 200 мл теплої води і 1 ч. Л. соди.
Засохлі краплі воску акуратно зіскребіть ножем. Зверху покладіть чисту бавовняну тканину, з іншого боку – серветку. Надалі пляму можна обробити гарячою праскою. Слід від помади чи туші для очей засипають крохмалем і промивають в мильному розчині. Плями від крові змочують холодною водою, потім роблять «компрес» з перекису водню та зачищають щіткою.
Нерідко при прибиранні квартири без хімії виникають складнощі з чищенням різних поверхонь. Виявили сліди маркера, фарби або кулькової ручки на світлих шпалерах? Розведіть в 100 мл води кілька кристалів марганцівки і 1 ст. л. 70-відсоткової оцтової есенції. Після обробки такою сумішшю плями посвітлішають та легко зведуться перекисом водню.
Забруднення на ламінаті видаляють розчином спирту і води в пропорції 1: 3. Невеликі плями на паркеті можна зачистити нождачним папером, після чого покрити ділянку декількома шарами прозорого лаку. Прилиплу до підлоги жувальну гумку слід охолодити кубиками льоду в поліетилені, і вона відокремиться без зайвих зусиль.
Плями з дерев’яних поверхонь зникнуть після обробки теплим пивом або розчином з 10 крапель йоду і 200 мл води. Якщо ви пролили на дубові меблі рідину, засипте пляму сіллю, капніть рослинним маслом і залиште на 2-3 години. Потім протріть забруднення спочатку вологою, а потім сухою ганчіркою і відполіруйте воском.
Як вивести плями на кухні без хімії
Прибирання кухні без хімії теж можлива. Плями на кухонній плиті досить засипати содою, змочити лимонним соком і залишити на 20 хвилин. Очистити мікрохвильовку допоможе склянка води з 1 ст. л. оцту. Поставте його всередину на 5 хвилин в режимі нагрівання, а потім протріть поверхню губкою. Універсальний миючий засіб виходить з цитрусів. Замочіть шкірки від апельсину в 100 мл оцту на три дні, процідіть настій і розбавте водою в пропорції 1: 2. Цей засіб чудово відмиє раковину чи стіл.