Cкільки людей у світі?

lyudi_zemlya

Завдяки німецьким науковцям, ми дізналися про динаміку населення планети Земля. Вперше з початку ведення статистики у 1950 році темп приросту світового населення опустився нижче одного відсотка на рік, повідомляє німецький фонд “Населення Землі” (Stiftung Weltbevölkerung – DSW).

Населення Землі: скільки людей у світі?

Експерти проаналізували демографічну статистику ООН і дійшли висновку, що цей показник становив 0,8 відсотка. Одночасно очікувана тривалість життя у світі знизилася порівняно з 2019 роком на 1,8 року – до 71 року. Насамперед це пов’язано з пандемією коронавірусу, пояснили аналітики фонду.

Це зниження не означає зміни глобальних демографічних трендів, наголошують автори підрахунків. В абсолютному вираженні населення Землі продовжує збільшуватися – зараз на планеті проживає 7977000000 осіб, до 15 листопада кількість людей досягне восьми мільярдів, прогнозують демографи.

Глобальне демографічне зростання населенн Землі за рахунок країн, що розвиваються

В даний час населення світу збільшується приблизно на 66 мільйонів людей на рік, або на 180 тисяч на день. Згідно з поточним прогнозом, чисельність населення досягне піку в 2080-х роках і становитиме близько 10,4 млрд осіб. Швидке зростання населення, що триває, зумовлене в першу чергу високою народжуваністю в країнах, що розвиваються.

“У країнах “глобального півдня” багато жінок, як і раніше, народжують більше дітей, ніж їм хотілося б. Про це свідчить висока народжуваність, наприклад, у країнах Африки на південь від Сахари”, – каже заступник керуючого директора фонду Ангела Бер (Angela Bähr) .

У цьому регіоні на одну жінку в середньому припадає 4,6 дитини, що вдвічі вище за середньосвітовий показник. Причина, за словами Бер, у відсутності статевого виховання та поганого доступу до засобів контрацепції.

Схожі записи