$10 000 за біткоін: криптовалюту чекає різке падіння?

bitcoin

У вихідні 23-24 липня курс біткоїну коливався на рівні $22-23 тис., а вранці в понеділок показав зниження до позначки $21,8 тис.

Минулої доби перша криптовалюта подешевшала на 3,5%. На тижневому відрізку зростання курсу склало 5,3%.

«Покупців криптовалюти знову накрила хвиля песимізму»

Тиждень, що минає, для криптовалютного ринку почався відмінно. За перші три дні біткоїн подорожчав до долара на 16,9% до $24,2 тис. Локомотивом для всього ринку став Ethereum. Його ралі викликала новина про дату переходу основної мережі на алгоритм Proof of Stake, який передбачає повну відмову від майнінгу на відеокартах. Коли пара ETH/USDТ пробила рівень $1,4 тис., зростання курсу криптовалюти прискорилося до $1,6 тис. Ethereum потягнув за собою й інші альткоїни, внаслідок чого капіталізація крипторинку перевищила $1 трлн.

Зростаючі американські фондові індекси також позитивно вплинули на настрій криптовалютних інвесторів. Індекси S&P500 та Nasdaq показали зростання на тлі сильних корпоративних звітів та очікувань помірних дій з боку ФРС у процесі підвищення ставок.

У середу, 20 липня, знову активізувалися продавці. Основною причиною зниження котирувань став звіт компанії Tesla, яка у другому кварталі продала 75% своїх BTC. Від їх продажу компанія виручила $936 млн із витрачених $1,5 млрд. У результаті курс біткоїну просів на 7%, до $22,3 тис. Покупці відбилися від продажів, повернувши ціну до рівня $23,7 тис. Але до закриття п’ятниці покупців засмутив фондовий ринок США: акції показали зниження до завершення торгів, перервавши триденне ралі.

Світове виробництво загальмувалося, відновлення сфери послуг після пандемії змінилося падінням. Ділова активність у секторі послуг США на початку липня знизилася, показавши значення набагато слабші за ринкові очікування. Попередні дані PMI (індекс ділової активності) за липень свідчать про погіршення стану економіки. Долар опинився під сильним тиском. Пара BTC/USDT впала до $22,5 тис., а в суботу ціна знизилася ще більше – до $22 тис. Покупців знову накрила хвиля песимізму.

26-27 липня відбудеться засідання Федеральної резервної системи. За підсумками дводенного засідання очікується підвищення ставки на 75 б.п., як і у червні. Швидше за все ринок залишиться під тиском до рішення ФРС США. Біткоїн так і не зміг закріпитися на рівні $23,5 тис. Якщо Ethereum та індекси сильно не просядуть, то з четверга очікується друга хвиля активності покупців. Вони орієнтуються на рівень $28,5 тис., а продавці орієнтуються на $20,5 тис.

«Спадаючий тренд на ринку криптовалют може посилити свій вплив»

Обсяги торгів залишаються на стандартних рівнях, що вселяє сумніви щодо можливості зміни глобального низхідного тренду. Зростання навіть на 20% на тиждень закономірне для ситуації технічної корекції. Це можливо як у рамках глобального 70-відсоткового зниження ціни від максимуму у листопаді 2021 року, так і після падіння з рівня $28-30 тис. приблизно на 35% у червні.

Швидше за все зростання біткоїну найближчими днями може сповільнитися, і ціна на якийсь час продовжить перебувати біля позначки $25 тис. Найімовірніше, що ми бачимо на графіку «бичачу пастку» (розворот курсу, через який учасники ринку сподіваються на протилежне рух ціни, що закривають позиції з несподіваними збитками).

Спадний тренд може посилитися в найближчі пару тижнів і триватиме як мінімум до осені. Ринок знову перейде у фазу стрімкого падіння до закріплення на рівні близько $10 тис. за біткоін.

Поки що немає серйозних приводів вважати, що «криптозима» закінчена, навіть незважаючи на непогані тижневі результати. Але якщо ринку найближчими тижнями вдасться утримуватися понад $20 тис., то можливий позитивний сценарій розвитку ситуації. У такому разі після оцінки різних ринкових та «ончейн» параметрів можна буде серйозно обговорювати початок нового довгострокового циклу зростання. До цього моменту зростання ціни біткоїну та основних альткоїнів малоймовірне.

Схожі записи