Як знайти на ютубі музику чи пісню на звук?
Найпопулярніший онлайн-відеосервіс Ютуб зробив доступною нову функцію: пошук музики, пісень, одним словом аудіоконтенту за допомогою співу і навіть мугикання.
Чи бувало у вас нав’язливе бажання дізнатись що за мелодія «засіла» у ваших вухах на цілий день чи навіть впродовж кількох днів? У англійській мові таке явище має назву «earworm» (вушний черв’як). І одне, коли ви знаєте що саме наспівуєте собі, а гірше коли невідомо.
Цій ситуації можна частково зарадити за допомогою нової функції на Youtube, що розробили за допомогою штучного інтелекту. І зробити це зручніше, ніж з використанням відомого додатка Shazam (що шукає музику в усьому інтернеті, та для нього слід більш-менш якісно відтворити уривок, тобто просте мугикання чи абияке наспівування не підходить). Нова функція ютубу – це пошук музики зі співом, та інструментальних композицій, тобто музики без слів.
Тестування такої можливості відеосервіс провів літом цього року. Тепер нею можна скористатись, якщо у вас оновлена версія додатка (18.43.39) і смартфон з Android.
Пошук музики на ютубі лише за мелодією наспівуванням чи мугиканням
- Дозвольте додатку користуватись мікрофоном. Ввімкніть ютуб на смартфоні. Оберіть кнопку «Пошук».
- Виберіть можливість голосового пошуку.
- На екрані з’являться дві кнопки: «Голос» і «Пісня». Оберіть другу, екран зміниться, і тоді починайте відтворювати мелодію.
- Це потребуватиме близько десяти-тринадцяти секунд співу/мугикання. Поки ви задаватимете програмі що шукати, на екрані будуть поради «Не зупиняйтеся», «Майже готово». Не нехтуйте ними. Якщо Ви наспівуєте уривок, тривалістю наприклад 5 секунд, повторіть його ще раз. Програма розпізнає шукану мелодію або визнає, що їй таке завдання не під силу словами «Нічого не знайдено». Спробу можна буде повторити. Велика кнопка посередині екрану зупиняє процес пошуку. Вона ж його і продовжує.
Не варто сумніватись у власних вокальних здібностях чи силі звуку. Мікрофон смартфона й програма досить чутливі, тож не зважатиме на непопадання у ноти (якщо воно не критичне і не свідоме). Результат пошуків залежить більше від популярності музичного твору, розмаїття його версій завантажених на ютуб та кількості переглядів. Тобто маловідомі твори програмі важче шукати і знаходити, не виключено, що навіть якщо пісню відому в якомусь невеликому колі слухачів, наспіває сам автор, програма не впізнає її. Або ж ви наспівали фрагмент, у якому є частим повторення одного слова чи вигуку. Тоді вам видасть перелік пісень, де звучить таке слово/вигук і серед них може не бути саме тієї, що шукаєте.
Читайте також: Як слухати Youtube на смартфоні у фоновому режимі