Як охолодити ноутбук – ефективні поради

notebook_1

Ноутбук являється надзвичайно зручним портативним девайсом, яким можна користуватися фактично будь-де. Однак його компактність та мобільність має зворотну сторону медалі – а саме те, що в досить «тісний» корпус приходиться помістити усі необхідні деталі. Частково внаслідок цього і виникає наступна проблема, з якою рано чи пізно стикаються усі користувачі ноутбуків – перегрів. Щоб розібратися з нею, потрібно встановити найтиповіші причини перегріву ноутбука:

1. Найпоширеніша причина досить проста – пил.

Хоч і банально, але в порівнянні зі звичайними ПК, пилюка куди більше впливає на швидкодію ноутбуків. При цьому самостійно очистити девайс від пилу досить складна задача.

notebook_2

2. Неправильна експлуатація пристрою.

Низькі та високі температури навколишнього середовища теж мають вплив на швидкодію та інші процеси в ноутбуці. Зокрема, це може негативно впливати на заряд батареї.

3. Неякісна система охолодження в ноутбуці.

Найчастіше дана причина проявляється у дешевих або у вживаних ноутбуках. Також система охолодження може вийти з ладу, в цьому випадку, якщо діє гарантія, Ви маєте зможу безкоштовно відремонтувати ноутбук у відповідних СЦ.

Отож, на основі перелічених вище причин можна зробити висновок, що зазвичай ноутбук перегрівається від забруднення та від неправильної експлуатації, що в свою чергу, окрім перегрівання, веде до «зависань», «глюків» системи тощо. Перейдемо до другої частини статті, а саме: як самостійно охолодити ноутбук:

1. Першочергово Ви повинні слідкувати за тим, щоб ноутбук був розміщений на твердій поверхні. Повітря в ноутбуці зазвичай циркулює між нижньою та боковою частиною корпусу. Тому проблеми починаються з того моменту, як Ви залишаєте свій ноутбук на м’ягких поверхностях типу дивану, через що перекриваються отвори, відведені для циркуляції повітря. Також, коли потрібна робота з ноутбуком «на колінах», при можливості використовуйте будь-яку підручну тверду підставку (книга, дерев’яна дощечка тощо).

2. При роботі на столику теж є метод, який покращує циркуляцію повітря в ноутбуці – потрібно лише припідняти задню частину ноутбука з допомогою будь якого підручного засобу. Також звичайні підставки можна знайти у будь якому магазині комп’ютерної техніки або на інтернет-площадках.

3. Спеціальні підставки з додатковим охолодженням. Такі також не проблема купити. Наостанок радимо звернутися у сервісний центр та замінити термопасту – але лише якщо гарантія на ноутбук закінчилася (в іншому випадку вона втрачається).

notebook_3

Якщо жоден з цих методів не призвів до покращень, то проблема, скоріш за все, механічна. Звертайтесь напряму в сервісні центри. Окрім того, найстійливо радимо, якщо Ви все ж вирішили замінити термопасту або очистити ноутбук від пилюки – теж звертайтеся до спеціалістів: ремонт власними руками без необхідних технічний знань може призвести до поломки деталей ноутбука.

Схожі записи