Як охолодити ноутбук – ефективні поради
Ноутбук являється надзвичайно зручним портативним девайсом, яким можна користуватися фактично будь-де. Однак його компактність та мобільність має зворотну сторону медалі – а саме те, що в досить «тісний» корпус приходиться помістити усі необхідні деталі. Частково внаслідок цього і виникає наступна проблема, з якою рано чи пізно стикаються усі користувачі ноутбуків – перегрів. Щоб розібратися з нею, потрібно встановити найтиповіші причини перегріву ноутбука:
1. Найпоширеніша причина досить проста – пил.
Хоч і банально, але в порівнянні зі звичайними ПК, пилюка куди більше впливає на швидкодію ноутбуків. При цьому самостійно очистити девайс від пилу досить складна задача.
2. Неправильна експлуатація пристрою.
Низькі та високі температури навколишнього середовища теж мають вплив на швидкодію та інші процеси в ноутбуці. Зокрема, це може негативно впливати на заряд батареї.
3. Неякісна система охолодження в ноутбуці.
Найчастіше дана причина проявляється у дешевих або у вживаних ноутбуках. Також система охолодження може вийти з ладу, в цьому випадку, якщо діє гарантія, Ви маєте зможу безкоштовно відремонтувати ноутбук у відповідних СЦ.
Отож, на основі перелічених вище причин можна зробити висновок, що зазвичай ноутбук перегрівається від забруднення та від неправильної експлуатації, що в свою чергу, окрім перегрівання, веде до «зависань», «глюків» системи тощо. Перейдемо до другої частини статті, а саме: як самостійно охолодити ноутбук:
1. Першочергово Ви повинні слідкувати за тим, щоб ноутбук був розміщений на твердій поверхні. Повітря в ноутбуці зазвичай циркулює між нижньою та боковою частиною корпусу. Тому проблеми починаються з того моменту, як Ви залишаєте свій ноутбук на м’ягких поверхностях типу дивану, через що перекриваються отвори, відведені для циркуляції повітря. Також, коли потрібна робота з ноутбуком «на колінах», при можливості використовуйте будь-яку підручну тверду підставку (книга, дерев’яна дощечка тощо).
2. При роботі на столику теж є метод, який покращує циркуляцію повітря в ноутбуці – потрібно лише припідняти задню частину ноутбука з допомогою будь якого підручного засобу. Також звичайні підставки можна знайти у будь якому магазині комп’ютерної техніки або на інтернет-площадках.
3. Спеціальні підставки з додатковим охолодженням. Такі також не проблема купити. Наостанок радимо звернутися у сервісний центр та замінити термопасту – але лише якщо гарантія на ноутбук закінчилася (в іншому випадку вона втрачається).
Якщо жоден з цих методів не призвів до покращень, то проблема, скоріш за все, механічна. Звертайтесь напряму в сервісні центри. Окрім того, найстійливо радимо, якщо Ви все ж вирішили замінити термопасту або очистити ноутбук від пилюки – теж звертайтеся до спеціалістів: ремонт власними руками без необхідних технічний знань може призвести до поломки деталей ноутбука.