Авіакомпанії США закликають Білий дім відтермінувати запровадження 5g

5g

Авіакомпанії не виключають збоїв у авіаційній системі Сполучених Штатів Америки внаслідок використання нового покоління зв’язку. Про це повідомляє Reuters

Організації, що представляють авіакомпанії США, виробників літаків й аеропорти, закликали Білий дім втрутитися, щоб відкласти використання 5G операторами мереж бездротового C-діапазону, що за їхніми припущеннями, може спричинити різкі перебої зв’язку під час польотів.

«Часy немає, і вкрай важливо, щоби Білий дім втрутився сьогодні, щоб відтермінувати неминуче розгортання сигналів 5G C-діапазону», — йдеться у спільній заяві організацій, яку оприлюднили за кілька годин до початку використання 5G.

«Починаючи з середи, збої в авіаційній системі нашої країни будуть неймовірно складними, особливо в той час, коли галузь зараз відчуває складнощі, пов’язані з пандемією коронавірусу», — йдеться в заяві Асоціації аерокосмічної промисловості, Міжнародної асоціації повітряного транспорту, регіональних авіакомпаній.

5G (англ. 5th Generation) — п’яте покоління мобільних мереж або п’яте покоління бездротових систем. Назва, яку використовують у деяких наукових працях та проєктах для позначення наступних телекомунікаційних стандартів для мобільних мереж після стандартів 4G/IMT-Advanced.

Зараз 5G-зв’язок доступний на більшості території США. В Україні використання цього покоління зв’язку наразі досліджують, однак є офіційний дозвіл на його використання ще з 2019 року.

Схожі записи