Олімпійські ігри 2022. Скелетон

1002_skeleton_2022

Напередодні старту – головні речі, які потрібно знати про турнір зі скелетону на Олімпійських іграх 2022 року: фаворити, прогнози, форма спортсменів, календар змагань та шанси України.

Скелетон на Олімпіадах

1146_skeleton_1924

Скелетон – унікальний у розрізі історичності вид спорту в програмі зимових Олімпіад. Вперше спортсмени змагалися у швидкісному спуску на санчатах обличчям уперед у 1928 році. Потім – після перерви – у 1948-му. А далі більше, ніж на пів століття скелетон зник з Олімпіад. І повернувся лише у 2002-му.

За всі сім Олімпіад найбільше золотих медалей у скелетоні вибороли спортсмени США та Великої Британії – по 3 золота і загалом 8 та 9 відповідно. Двічі чемпіонами ставали спортсмени Канади. Усього медалі вигравали лише 10 країн.

Збірної України в цьому списку немає. Більше того, участь у змаганнях зі скелетону українці на Олімпійських іграх брали тільки один раз – у 2018 році. Тоді Владислав Гераскевич, якому ледве виповнилося 19 років. В одному з 4 заїздів він показав високий результат, фінішувавши на 7-му місці. У загальному заліку за підсумками 4 спроб він посів 12-те місце серед 30 учасників. Чудово, як для дебюту!

Рекорди

7925_skeleton_lizzy_yarnold

Скелетон – це найменш медальний вид спорту, тож мультимедалістів тут зовсім мало. Загалом за усі Олімпіади тут було розіграно 12 комплектів нагород – 7 у чоловіків та 5 у жінок.

Єдина дворазова олімпійська чемпіонка у цьому виді спорту – британка Ліззі Ярнольд. Вона перемагала у 2014 та 2018 роках.

Також по дві олімпійські медалі мають чотири спортсмени. Золото і бронза – у Олександра Третьякова (РФ), дві бронзи – у Грегора Штелі (Швейцарія), два срібла – у Мартінса Дукурса (Латвія). І зовсім унікальною є історія Джона Гітона (США), який виборов дві срібні медалі з інтервалом у 20 років на перших двох Іграх, де був присутній скелетон – у 1928 та 1948 роках.

Скелетон на Олімпіаді-2022

7458_skeleton

Усього на Олімпійських іграх у Пекіні у скелетоні передбачено розіграти лише 2 комплекти нагород – в індивідуальному заліку серед чоловіків та жінок.

10 лютого, 03:30 – чоловіки, 1-ша та 2-га спроби.

11 лютого, 03:30 – жінки, 1-ша та 2-га спроби.

11 лютого, 14:20 – чоловіки, 3-тя та 4-та (фінальна) спроби.

12 лютого, 14:20 – жінки, 3-тя та 4-та (фінальна) спроби.

Збірна України на Олімпійських іграх 2022

0935_skeleton_heraskevych

Уся українська команда на цій Олімпіаді у скелетоні – це одна людина. Той самий Владислав Гераскевич.

Хто фаворит

До Олімпіади у сезоні 2021/22 у скелетоні відбулося вже 8 етапів Кубку світу. Цього достатньо, аби зробити висновки щодо готовності спортсменів та їхньої форми.

Більше того, це вже завершення сезону – переможці Кубку світу визначені і після Олімпіади спортсмени або підуть у відпустку, або братимуть участь у комерційних неофіційних стартах.

Чоловіки

9169_skeleton_martins_dukurs

Цікава статистика: на 8 етапах було вручено… 11 золотих нагород. Все тому, що на етапі в Інсбруку (Австрія) відразу три спортсмени показали абсолютно однаковий час – до тисячної долі секунди. І всі три стали переможцями – срібло і бронзу не отримав ніхто.

Отже, переможець Кубку світу 2021/22 зі скелетону – Мартінс Дукурс (Латвія), який переміг на трьох етапах. У тому числі – на двох останніх перед Олімпіадою. Також двічі спортсмен фінішував другим і один раз – третім. Він – головний фаворит Ігор у Пекіні.

Далі у загальному заліку КС – Аксель Юнг (Німеччина), у якого 1 перемога і 3 срібла. Потім – Крістофер Гротхер (Німеччина) має 1 перемогу, 1 срібло і 4 бронзи. Четвертий – росіянин Микита Трегубов, але його можна не враховувати. По-перше, у нього жодної медалі на Кубку світу, а по-друге – він пропускає Олімпіаду через коронавірус.

Дві перемоги та одна бронза на етапах Кубку світу – у Олександра Третьякова (РФ), але він виступав дуже нестабільно і пропустив один етап, тож у загальному заліку він тільки 7-й. По одному разі переможцями етапів Кубку світу побували Веньян Чен (Китай), Метт Вестон (Велика Британія) та Томасс Дукурс (Латвія). Всі вони – за межами топ-7 заліку.

Жінки

1356_skeleton_kimberley_bos

У жіночому заліку все простіше – 8 етапів і на кожному був класичний розподіл учасниць на чемпіонку, срібну та бронзову призерку.

Перемогла у загальному заліку Кубку світу Кімберлі Бос (Нідерланди). Вона була першою на 2 етапах, 3 рази приїхала другою і 1 раз фінішувала з третім часом.

Другою в загальному заліку стала Жанін Флок (Австрія) – 1 перемога та 1 бронза. На третьому місці зупинилася Олена Нікітіна (РФ) – 2 перемоги та 1 бронза. На 4-му – Тіна Германн (Німеччина) – 2 перемоги, 1 срібло.

Також один раз першою фінішувала Жаклін Нарракотт (Австралія), а срібними призерками ставали Аліна Тарайченкова (РФ), Валентина Маргальйо (Італія), Юлія Канакіна (РФ) та Жаклен Льоллінг (Німеччина).

Схожі записи