Збірна України в Лізі націй. Друга спроба

ukr_-_swi_ln_main

Востаннє збірна України з футболу виходила на поле 9,5 місяців тому – у Сербії зіграла з рахунком 2:2 з місцевою командою у рамках відбору на чемпіонат Європи. Через карантин довелося не лише посунути фінальну частину Євро-2020, але й скасувати усі товариські ігри.

Тож по факту Андрій Шевченко починає майже наново будувати колектив. Тим більше, що на перший після карантинний збір тренер викликав чимало потенційних дебютантів. Дехто з них (а наставник збірної це пообіцяв) вийде на поле у найближчій грі.

Що таке Ліга націй

Це новий турнір (зараз стартує лише 2-й розіграш) від УЄФА, який покликаний замінити мало кому цікаві товариські матчі. Аби додати йому спортивного інтересу – організатори навіть пропонують найкращим путівки на міжнародні турніри. Зокрема, цього разу на чемпіонат світу-2022 зможуть потрапити дві найкращі збірні з тих, хто напряму не вийде на турнір через класичний кваліфікаційний турнір.

Усі члени УЄФА (55 збірних) поділені на 4 дивізіони: від елітного (Ліга А) до найменш рейтингового (Ліга D). У перших трьох грає по 16 команда відповідно до їхнього рейтингу. В останній – решта 7 найслабших збірних Європи.

ln_202021

Ліга А: Португалія, Нідерланди, Англія, Швейцарія, Бельгія, Франція, Іспанія, Італія, Хорватія, Польща, Німеччина, Ісландія, Боснія та Герцеговина, Україна, Данія, Швеція.

Ліга В: Росія, Австрія, Вельс, Чехія, Словаччина, Туреччина, Ірландія, Північна Ірландія, Шотландія, Норвегія, Сербія, Фінляндія, Болгарія, Ізраїль, Угорщина, Румунія.

Ліга С: Греція, Албанія, Чорногорія, Кіпр, Естонія, Словенія, Литва, Грузія, Македонія, Косово, Білорусь, Люксембург, Вірменія, Азербайджан, Казахстан, Молдова.

Ліга D: Латвія, Гібралтар, Фарерські острови, Ліхтенштейн, Андорра, Мальта, Сан-Марино.

Перші три дивізіони – 4 групи по 4 команди, які грають між собою вдома та в гостях 6 турів. Чотири переможці груп Ліги А розігрують титул, чотири аутсайдери – вилітають до Ліги В. Там – така сама система: лідери груп йдуть на підвищення, останні місця – опускаються вниз. І так до самого дна.

Україна у першому розіграші Ліги націй 2018/19 перемогла у своїй групі в Лізі В і тепер дебютує на найвищому рівні. У суперниках – Швейцарія, Німеччина та Іспанія.

Збірна України має втрати

training_20-21

Для підготовки до матчів головний тренер викликав аж 38 футболістів (36 спочатку + потім захисників «Динамо» Олександра Сироту та «Андерлехта» – Богдана Михайличенка). Але чимало з них не приїхало до табору збірної через травми.

Перед грою зі Швейцарією синьо-жовта команда не дорахувалася відразу вісьмох виконавців. Майже усі вони «динамівці». Це захисники Віталій Миколенко, Артем Шабанов, Денис Попов, Микита Бурда, хавбеки Володимир Шепелєв, Віталій Буяльський та Микола Шапаренко. А також вінгер угорського «Ференцвароша» Олександр Зубков. Також назад до молодіжної збірної повернувся Олександр Сирота, якого викликали пізніше всіх. Плюс дискваліфікований до кінця року форвард «Динамо» Артем Беседін.

У результаті орієнтовний склад збірної України у матчі проти Швейцарії може виглядати наступним чином: Андрій Пятов (Шахтар) – Олександр Тимчик (Динамо), Сергій Кривцов, Микола Матвієнко (обидва – Шахтар), Едуард Соболь (Брюгге) – Тарас Степаненко (Шахтар) – Олександр Зінченко (Манчестер Сіті), Руслан Малиновський (Аталанта) – Андрій Ярмоленко (Вест Гем), Роман Яремчук (Гент), Марлос (Шахтар).

Швейцарія – не в оптимальному складі

swi_202021

Втрати Швейцарії кількісно також чималенькі, проте вони не сильно б’ють по міцності команди. На шкоду може зіграти хіба що відсутність через травму хавбека «Ліверпуля» Джердана Шакірі. Але він і так довгенько не грав через проблеми зі здоров’ям.

Решта – гравці, які могли би посилити лавку запасних, але не основний склад команд. Це захисники Ліхштайнер (завершив кар’єру цього літа) та Шер (Ньюкасл), півзахисники Закарія (Боруссія М) та Фройлер (Аталанта) та добре знайомий вболівальникам «Динамо» гравець атаки Адмір Мехмеді з «Вольфсбурга».

Наразі оптимальний стартовий склад Швейцарії на матч 3 вересня у Львові виглядає так: Зоммер (Боруссія М) – Мбабу (Вольфсбург), Аканджи (Боруссія Д), Ельведі (Боруссія М), Родрігес (Торіно) – Джака (Арсенал), Цубер (Айнтрахт), Варгас (Аугсбург), Штеффен (Вольфсбург) – Емболо (Боруссія М), Сеферовіч (Бенфіка).

Україна – Швейцарія. Хто фаворит?

До цього збірні зустрічалися між собою двічі. І перший матч назавжди запам’ятався тим, хто за ним спостерігав. Сталося це на стадії 1/8 фіналу чемпіонату світу 2006 року. Команда Олега Блохіна перемогла суперника у серії 11-метрових, звівши ігровий час до нульової нічиєї. А потім Олександр Шовковський не пропустив жодного удару з пенальті (3:0).

Вдруге збірні зіграли у товариському матчі 10 років тому. Та гра завершилася також без переможця – 2:2 (забивали Ярмоленко та Коноплянка).

Букмекери фаворитом називають господарів. Ставки на перемогу України приймаються за коефіцієнтом 2,4. А от успіх Швейцарії прогнозисти оцінюють з меншою ймовірністю і дозволяють спробувати зняти виграш у 3 рази і більше вищий за розмір ставки – 3,1–3,2.

Матч Україна – Швейцарія розпочнеться 3 вересня о 21:45.

Схожі записи