Виявили живу істоту, якій не потрібен кисень

ist2

Наше розуміння світу і життя в цілому у 21-му столітті щораз міняються. Навіть здавалось би таку аксіому, що для життя істотам обов’язково потрібен кисень, спростовано.

Як встановили автори дослідження на чолі з Даяною Яхаломі з Тель-Авівського університету в Ізраїлі, у цього паразита немає мітохондріального генома – це перший багатоклітинний організм, у якого виявлено його відсутність. Це означає, що паразит під назвою Henneguya salminicola не потребує кисню.

Також читайте: Вчені виявили у льодовику 28 досі невідомих вірусів

Як відомо, у кожній клітині нашого тіла, крім еритроцитів, міститься велика кількість мітохондрій, які необхідні для процесу дихання.

Вченим відома здатність деяких організмів виживати за мінімальної кількості кисню в середовищі, однак дослідження Henneguya salminicola засвідчили, що ця істота обходиться без кисню взагалі.

h-salminicola

Це означає, що цей організм живе своїм життям абсолютно вільним від кисневої залежності.

Також читайте: Знайдено хвіст динозавра, якому 99 мільйонів років

Усередині свого носія (лосося) Henneguya salminicola може вижити в безповітряних умовах. При цьому людям ці паразити не загрожують.

Вони втратили більшість оригінального геному медузи, але зберігають складну структуру, що нагадує жалючі клітини медуз, але не використовують це для жалю, а чіпляються до своїх господарів.

Також читайте: На дні океану знайдено істот, що мають лише голову

Упродовж багатьох, багатьох років вони перетворилися від предка вільно живучих медуз у набагато простіший паразит, якого ми бачимо сьогодні.

ist3

Це відкриття не просто змінює наше розуміння того, як життя може працювати на Землі, це також може мати наслідки для пошуку позаземного життя.

Схожі записи