Автопілот 5-го рівня: Маск анонсував революційний електрокар Tesla

autop

Ілон Маск заявляє, що його компанія Tesla наблизилася до розробки автомобілів із п’ятим і найвищим рівнем самостійного керування.

Про це він сказав під час відеозв’язку з конференцією World Artificial Intelligence Conference у Китаї.

«Я вважаю, що ми з Tesla дуже близькі до п’ятого рівня автономії», – заявив Маск, уточнивши, що може досягти цього рівня уже до кінця 2020 року.

Разом з тим засновник Tesla каже, що залишилися тільки невеликі проблеми, які наразі знаходяться на стадії вирішення, але запевняє, що у питанні автономності автомобіля більше немає «фундаментальних викликів».

Раніше Ілон Маск у своєму Твіттері писав, що упродовж двох-чотирьох місяців Tesla випустить велике функціональне оновлення автопілота, у рамках якого програмна складова системи була повністю перероблена.

Також читайте: В Україні суттєво зріс попит на електромобілі: топ-5 найпопулярніших

Зазначимо, що Ілон Маск ще наприкінці 2015 року заявляв, що автомобілі Tesla стануть повністю самокерованими і зможуть пересуватися без будь-якої допомоги водія через два роки.

Що значить 5 рівень? Зараз визнаним світовим стандартом оцінки можливостей технологій автоматичного водіння є класифікація, розроблена спільнотою автомобільних інженерів (Society of Automotive Engineers, SAE). Ця шкала SAE включає 5 рівнів автономності. Повній автономності відповідає умовний п’ятий рівень.

Також читайте: Футуристичний електрокар, який розробив українець, не має акумулятора

До нинішнього автопілота Tesla існує ще два рівні – четвертий і третій. Та Маск вирішив не заморочуватись і перейти одразу до п’ятого рівня, який до того ж неможливо використовувати на дорогах загального користування, бо не існує відповідної законодавчої бази.

Як відомо, компанія Tesla Ілона Маска стала найдорожчою автомобільною компанією на фондовому ринку – її ринкову капіталізацію на цей час оцінюють у €184 млрд проти €89 млрд у січні цього року.

Схожі записи