Знайдено хвіст динозавра, якому 99 мільйонів років

2768_vacucu

Надра нашої планети приховують ще багато таємниць, однак цікаві палеонтологічні знахідки можна побачити у найнесподіваніших місцях.

Так, доктор наук Ліда Сін (Lida Xing) з Китайського університету землезнавства зробила незвичайну знахідку на ринку в М’янмі. Це був укладений у шматок бурштину хвіст оперенного динозавра, вік якого налічує 99 мільйонів років.

Істота, якій належав хвіст, виявилося молодим целурозавром — дрібним хижаком з підряду теропод. До цього підвиду належали тиранозаври, велоцераптори, і саме від теропод відбулися сучасні птахи. Відкриття було опубліковано в журналі Current Biology і підтвердило те, що вчені знали вже давно: деякі види динозаврів були вкриті пір’ям. До цього вдавалося виявити лише їхні відбитки, але самі пір’я були знайдені вперше.

Який вік знайденого динозавра?

За допомогою комп’ютерної томографії та інших досліджень було встановлено, що знайдений фрагмент складався з 8 хребців, не сполучених між собою (що і дозволило стверджувати, що хвіст належав саме динозавру, а не птахоподібній істоті), а в повному хвості їх містилося від 15 до 25.

4072_cuic3443

Мабуть, пернатий динозавр влучив у смоляну пастку і зміг вибратися з неї, втративши при цьому частину хвоста. У бурштині також було виявлено двовалентне залізо. Можливо, це сліди крові з ушкодженої хвоста — їх ще належить проаналізувати.

Фрагменти хвоста чудово збереглися і дозволили зробити висновок, що мініатюрний динозавр, швидше за все, був дитинчам, а не дорослою особиною, оскільки його пір’я сіро-коричневого кольору нагадують пушок, яким покриті пташенята.

Схожі записи