Найглибшу у світі підводну печеру виявили у Чехії

Найглибшу у світі підводну печеру виявили у Чехії

cheh2.jpg (129.54 Kb)Підводна печера біля міста Граніце (Чехія) виявилась найглибшою із досі розвіданих у світі – її глибина сягає 404 метрів.


Виявити печеру вдалося групі дослідників під керівництвом Кшиштофа Старнавскі. Глибина печери на 12 метрів більша, ніж у італійської дель Поццо Мерро, яка до цього вважалась найглибшою підводною печерою.

Щоб виміряти глибину печери, вчені використали підводний апарат з дистанційним управлінням. І саме безпілотник зміг проплисти на глибину 404 метра. За словами Кшиштофа Старнавскі, він свідомо не поплив у глибину печери сам, а надав цю роботу роботам — його завданням було не побувати на рекордній глибині, а провести наукове дослідження. Сам вчений опустився лише на глибину 265 метрів, щоб задати напрямок для роботи зонда.

Пристрій зміг пройти через дуже вузький прохід між каменями. При цьому дна робот не досяг: на подальше занурення просто не вистачило довжини кабелю. Тому дослідження печери та уточнення її розмірів продовжаться в найближчі роки.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте український контен на Сikavoinfo.com!
Become a Patron!