20 цікавих фактів про Україну

ukraina

Україна – це країна з багатою та захоплюючою історією, культурою та природою. З кожним роком ми дізнаємося про неї щось нове, що лише підтверджує її велич та унікальність. У цій статті ми пропонуємо вам ознайомитися з найцікавішими фактами про Україну, які, без сумніву, вас зацікавлять.

1. Найбільша країна Європи

Україна — це найбільша з країн, що повністю знаходяться в Європі. Її площа складає 603 628 км².

ukraine-evropa

2. Найвідоміша різдвяна пісня в світі

Одна з найвідоміших у світі різдвяних пісень — це «Щедрик», народна пісня, записана українським композитором Миколою Леонтовичем. Світ знає її як Carol of the Bells або Ring Christmas Bells. різні виконання «Щедрика» на Youtube набирають мільйони переглядів.

Також читайте: Діти заспівали реп на слова Лесі Українки (ВІДЕО)

3. Географічний центр Європи

В Україні знаходиться географічний центр Європи – у селі Ділове, біля Рахова, Закарпаття.

4. Українська мова справедливо займає друге місце за мелодійністю після італійської

Крім цього на мовному конкурсі, що пройшов у Парижі в 1934 році, її визнали третьою найкрасивішою мовою у світі (після французької та перської) за такими критеріями: фонетика, лексика, фразеологія і побудова речень.

5. Найдовша гіпсова печера в світі

Найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю (поступається лише Мамонтовій печері в США) знаходиться на Поділлі на глибині 20м, протяжність 216 км. Має назву «Оптимістична».

peshhera-optimisticheskaya

6. Винайдення першої гасосої лампи

Першу гасову лампу винайшли у Львові у 1853 році. Цього ж року вперше провели операцію при її світлі.

lamp

Також читайте: Фото Львівської Опери визнали найкращим на міжнародному конкурсі

7. Найбільший духовий інструмент у світі

Українська «Трембіта» — найдовший музичний духовий інструмент у світі.

trembita

8. В Україні найбільші у світі запаси марганцевої руди

Україна має приблизно 2,5 мільярда тонн марганцевої руди, що складає приблизно 42,3% всіх світових запасів цього корисного мінералу.

ruda

9. Найбільший та найпотужніший у світі транспортний літак Ан-225 «Мрія»

“Мрія” – це унікальний літак, який є найбільшим і найпотужнішим транспортним літаком у світі. Він був розроблений і побудований в Україні і вперше піднявся в повітря в 1988 році. На превеликий жаль, він був знищений російськими військовими в лютому 2022 року.

mrija

Також читайте: Диво-іконостас з 1,5 мільйона бісеринок вишили в Україні (ФОТО, ВІДЕО)

10. Україна відмовилася від третього у світі за величиною арсеналу ядерної зброї після Росії та США.

Боєголовки і ракети передали Росії як правонаступниці СРСР. Натомість Україна отримала гроші за роззброєння, а також гарантії безпеки від ядерних держав. На жаль, ці гарантії не були дотримані, а Росія ледь не щодня вдається до ядерного шантажу.

jader

11. Шокуюча кількість пам’ятників Тарасу Шевченку

Найбільша кількість пам’ятників у світі встановлена українському поету Тарасові Шевченку – близько 1200. Більшість із них знаходиться на західній Україні.

shevchenko_lviv_1

12. Найстаріша відома ученим мапа

Крім цього, в Україні знаходиться найстародавніше поселення Homo Sapiens, яке знайшли у селі Межиріччя Рівненської області. Поселенню орієнтовно 14,5-15 тисяч років. А мапу вибито на кістці мамонта.

mezhirichmap45345345

Також читайте: Екс-киянин «малює» дивовижні картини скотчем (ФОТО)

13. На території України зосереджено четвертина усіх запасів чорнозему на планеті.

Чорноземи займають близько 60 % території України, що становить близько 25 % усіх запасів чорнозему на планеті. Чорноземи України є одними з найродючіших у світі. Вони мають високий вміст гумусу, що забезпечує їм сприятливі фізичні, хімічні та біологічні властивості. Дійшло навіть до того, що під час Другої Світової війни німецькі солдати вивозили чорнозем поїздами.

chornoz

14. Рекордна кількість людей на концерті

У далекому 2008 році із благодійним концертом до Харкова завітав вокаліст гурту Queen Пол Роджерс. Його приїзд викликав шалений ажіотаж, про що свідчить зафіксована кількість людей на площі Свободи, а саме – 300 000. Прикметно, що це площа вважається найбільшоєю в Європі.

15. Найдовший у світі автобусний маршрут

У Криму є найдовший у світі тролейбусний маршрут – 86 кілометрів. Проходить він між Сімферополем та Ялтою.

imferopol_yalta

16. Найглибша станція метро у світі

Станція метро «Арсенальна» у Києві є найглибшою у світі, вона знаходиться на глибині 105,5 метрів. Її побудували однією з перших, у 1960 році. За деякими даними, у тунелях біля «Арсенальної» є таємні сховища для політичної верхівки.

arsenalna

Також читайте: Українські кавери на мега-хіт «Despacito» (ВІДЕО)

17. Одеса – батьківщина пісні “O Sole Mio”

Неаполітанська пісня “O Sole Mio”, яка стала світовою класикою, була написана в Одесі в 1898 році. Композитор Едуардо Ді Капуа був у місті зі своїм батьком, скрипалем, коли його вразила краса світанку на Чорному морі. Слова до пісні невдовзі написав поет Джованні Капурро.

18. Запорізька січ

Запорізька Січ – суспільно-політична та військово-адміністративна організація українського козацтва, вважається одним з перших демократичних утворень у світі.

zapo

19. Найперша конституція в світі

Україна стала першою країною у світі, яка прийняла конституцію. Цей документ, розроблений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році, запроваджував поділ влади на законодавчу, виконавчу та судову. Він також визначав права та обов’язки громадян і уряду.

20. Найбільша у Європі пустеля знаходиться в Україні – «Олешківські піски»

Вона займає площу понад 160 тис. га. Почала утворюватись у 19 ст., коли сюди почали завозити овець, які знищили траву і звільнили піски. Вітрова ерозія дала їм можливість розширюватися.

pust

Схожі записи