Відкрито різновид динозаврів, які мали пір’я кольорів веселки
Американські та китайські дослідники відкрили до цього часу невідомий тип динозаврів, які мали пір’я всіх кольорів веселки і жили 161 мільйон років тому.
Цей вид має назву Caihong juji (мандаринською – «веселка з великим гребенем»).
Знайшов кістки фермер у китайській провінції Хебей, а палеонтологічний музей Ляонін в Китаї придбав знахідку в 2014 році. Однак дослідження завершили лише зараз.
Як повідомляє Музей природної історії ім. Фалда, динозаври були невеликого розміру – приблизно як качка, мали кістлявий гребінь на голові та довге, стрічкоподібне пір’я.
Взявши за основу закам’янілі рештки пір’я динозавра, учені зробили висновок, що на голові, крилах і хвості воно ймовірно могло переливатися та виблискувати на світлі.
Також читайте: Знайдено хвіст динозавра, якому 99 мільйонів років
Коли вчені взялися досліджувати пір’я за допомогою потужних мікроскопів, вони помітили рештки клітин, які мали пігмент.
Здебільшого він зник, однак його фізична структура залишилася, тож цього вистачило дослідникам, аби відтворити, яких кольорів було пір’я у динозавра.
Науковці вважають, що веселкове пір’я Caihong juji може бути доісторичною версією кольорового хвосту павича.
Динозавр Caihong juji також мав асиметричне пір’я – особливість, яку мають сучасні птахи, вона допомагає їм керувати своїм польотом.
Відомо, що представники цього виду не могли літати. Ймовірно, його пір’я, перш за все, використовувалося для зігріву та привернення уваги представників того ж виду.
Крім того, що Caihong juji були одними з перших, хто мав крила, вони також поєднали риси більш ранніх видів динозаврів, у тому числі й кістлявий гребінь на голові.
Дослідження було фінансовано Національним науковим фондом США та Національним науковим фондом Китаю.