На дні океану знайдено істот, що мають лише голову

hrobak_

Глибини морів та океанів приховують ще багато таємниць.

Аспірант морської станції Хопкінса Гарвардського університету виявив незвичайного морського хробака Schizocardium californicum, який в личинковому стані володіє головою, але при цьому не має тіла.

Все почалося з того, що дослідник Пол Гонсалес (Paul Gonzalez) з Стенфордського університету разом з колегами вирішив відповісти на деякі питання, пов’язані з метаморфозами, що відбуваються з деякими морськими тваринами у міру їх зростання. Вчені спостерігали, як личинки перетворюються на дорослі особини. Неподалік від каліфорнійських берегів фахівці натрапили на хробака Schizocardium californicum, який, як з’ясувалося, володіє незвичайною здатністю. Вільно плаваючі личинки Schizocardium californicum виявилися якоюсь подобою голови дорослої особини, позбавленої тіла.

Личинки хробака харчуються планктоном, а живуть на дні океану дорослі особини поїдають останки інших істот, «падаючих» на них. За словами вчених, на личинковій стадії відключаються гени, які відповідають за ріст тіла. Останнє починає формуватися лише тоді, коли личинка вже має потрібну масу тіла або набирає достатню кількість поживних речовин.

Учені поки не можуть пояснити, як саме відбувається активація генів, що відповідають за ріст «хвоста». Отримати відповіді на питання допоможуть спостереження за «родичами» хробака — деякими напівхордовими, які ростуть «нормально».

Схожі записи