«Живі» 3D-малюнки на асфальті дивують і заворожують (+10 ФОТО)
![3d8](https://cikavoinfo.com/wp-content/uploads/2023/10/3d8.jpg)
Об’ємні малюнки на асфальті, або 3D-картини, можна без сумніву назвати самостійним різновидом художнього мистецтва.
Фактично такі малюнки створюють оптичну ілюзію, оскільки побачити об’ємне зображення можливо лише з певної точки. Створюються ці шедеври завдяки спеціальній техніці спотворення зображення. Таку 3D-картину називають ще анаморфоз.
Перші об’ємні малюнки на асфальті з’явилися в Європі у XIV столітті. Це були роботи вуличних художників, які подорожували містами і малювали крейдою на середньовічних площах об’ємні картинки в основному на релігійну тематику. Найчастіше вони зображували діву Марію (Мадонну), завдяки чому такі малюнки тоді називали мадоннарі.
У підбірці зображені фото 3D малюнків відомих у світі стріт-художників: Джуліана Бівера, Едгара Мюллера, Едуардо Ролера, Леона Кіра та ін.
![3d1](https://cikavoinfo.com/wp-content/uploads/2023/10/3d1.jpg)
![3d2](https://cikavoinfo.com/wp-content/uploads/2023/10/3d2.jpg)
![3d6](https://cikavoinfo.com/wp-content/uploads/2023/10/3d6.jpg)
![3d5](https://cikavoinfo.com/wp-content/uploads/2023/10/3d5.jpg)
![3d4](https://cikavoinfo.com/wp-content/uploads/2023/10/3d4.jpg)
![3d3](https://cikavoinfo.com/wp-content/uploads/2023/10/3d3.jpg)
![3d11](https://cikavoinfo.com/wp-content/uploads/2023/10/3d11.jpg)
![3d9](https://cikavoinfo.com/wp-content/uploads/2023/10/3d9.jpg)
![3d10](https://cikavoinfo.com/wp-content/uploads/2023/10/3d10.jpg)
![3d7](https://cikavoinfo.com/wp-content/uploads/2023/10/3d7.jpg)