Науковці назвали продукт, який уповільнює старіння

gribi

Згідно з результатами дослідження, яке провели американські вчені, регулярне вживання в їжу грибів дозволить довше зберігати молодість, оскільки в них містяться два антиоксиданти, здатні уповільнити процеси старіння.

Дослідники Університету штату Пенсильванія з’ясували, що у грибах міститься велика кількість антиоксидантів ерготионеїну і глутатіону.

Ці речовини допомагають нейтралізувати негативний ефект оксидативного стресу.

«Уже досить давно існує теорія старіння, яка стверджує, що побічним ефектом при окисненні їжі в організмі є утворення вільних радикалів, багато з яких шкідливі», – каже професор університету Пенсільванії Роберт Білмен.

robert_beelman

За словами вченого, вільні радикали підвищують ризик розвитку таких захворювань, як рак, ішемічна хвороба серця і хвороба Альцгеймера.

При цьому вміст ерготионеїну і глутатіону у грибах різних видів істотно розрізнялося. Найбільша кількість цих речовин учені виявили саме в білих грибах.

«Це попередньо, але ви можете бачити, що країни, що мають більше ерготионеїну в раціоні харчування, зокрема, Франція та Італія, також мають нижчі випадки нейродегенеративних захворювань, тоді як люди в таких країнах, як США, які мають низький вміст ерготионеїну в раціоні, мають частіші випадки захворювання на хворобу Паркінсона та хвороби Альцгеймера», – заявив Білмен.

Не варто забувати, що збирати і їсти можна лише ті гриби, у яких ви впевнені. Цього року в Україні був справжній грибний бум, однак по гриби кинулися і люди, які не надто у них розбираються, тому, на жаль, не обійшлось без смертельних випадків.

Схожі записи