Найпотужніший у світі комп’ютер створила IBM

kvant0

Американська компанія IBM створила прототип процесора з 50 квантовими розрядами.

Даріо Джил, який очолює відділ досліджень квантових обчислень і штучного розуму, заявив, що вчені успішно побудували і виміряли прототип процесора з 50 квантовими розрядами.

Також читайте: Найпотужніший у світі гібридний планшет має 14-дюймовий 4К-дисплей (ФОТО, ВІДЕО)

За його словами, квантовий комп’ютер з такою потужністю створений вперше. Технологія квантових обчислень дає змогу здійснювати обчислення з набагато більшою швидкістю, ніж у сучасних комп’ютерів.

Цей новий процесор розширює 20-кубітну архітектуру і буде доступний в системах IBM Q наступного покоління.

20_50_qubit

Ці модернізації є суттєвим прогресом у квантовому обладнанні, оскільки IBM продовжує рухати прогрес у всьому спектрі квантових обчислювальних технологій, зосереджуючи увагу на системах, програмному забезпеченні, застосуванні та впровадженні.

kubit

Крім побудови робочих систем, IBM продовжує розвивати свою надійну квантову обчислювальну екосистему, включаючи програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом, додатки для довготермінових систем, а також навчальні матеріали і матеріали для квантової спільноти. Завдяки досвіду IBM Q більше 60 000 користувачів пройшли 1,7 млн. квантових експериментів і створили більше 35 незалежних дослідницьких публікацій. Користувачі зареєструвалися з більш ніж 1500 університетів, 300 вищих навчальних закладів та 300 приватних установ по всьому світу, багато з яких мають доступ до досвіду IBM Q в рамках їхньої формальної освіти. Ця форма відкритого доступу та відкритого дослідження є надзвичайно важливою для прискореного навчання та впровадження квантових обчислень.

Квантові обчислення – це технологія, яка ще перебуває на ранніх стадіях розвитку. Вона використовує особливості квантової фізики для здійснення обчислень з набагато більшою швидкістю, ніж у сучасних комп’ютерів.

У 2016 році компанія запустила проект Quantum Experience, який дозволяє усім охочим отримати доступ до п’ятикубітних комп’ютерів IBM за допомогою хмарного сервісу. Новий проект представляє собою розширену версію Quantum Experience і пропонує доступ до квантового комп’ютера, який експлуатує 20 куб.

Схожі записи