На Олімпіаду їде 158 українських спортсменів

og_ukr

Національний олімпійський комітет України сформував склад збірної для участі в Олімпіаді-2020, яка пройде у Токіо. У списку – 158 спортсменів та спортсменок. Дехто з них вже прилетів до Японії.

Така кількість учасників Ігор – мінімальна за всю історію виступів збірної України на Літніх Олімпійських іграх. Втім, у НОК налаштовані оптимістично і збираються відзначитися не кількістю, а якістю. Отже, хто буде представляти Україну на Олімпіаді.

Менше не було ніколи

На першу Олімпіаду для незалежної України – в Атланті у 1996 році – поїхав 231 атлет. У 2000 році в Сіднеї – 230. В Афінах у 2004 році було вже 239 українських спортсменів.

Рекорд був зафіксований за 4 роки – у Пекіні змагалося 243 українці, а після цього цифри пішли на спад: 238 у Лондоні-2012, 205 у Ріо-2016 та 158 зараз.

Причому цифра 158 – не остаточна. Вже після оголошення складу збірної про неможливість виступити на Олімпіаді через травму заявила тенісистка Марта Костюк. А днем пізніше відразу по прильоту до Японії каноїстки Вікторії Ус її посадили на карантин через знайдений коронавірус у одного з пасажирів на тому ж літаку, яким прибула українка. Чи виступатиме вона у змаганнях наразі невідомо.

Хто виступатиме на Олімпіаді

Отже, поіменний склад збірної України на Олімпіаді у Токіо виглядає наступним чином:

Академічне веслування: Ігор Хмара, Станіслав Ковальов.

Бадмінтон: Артем Почтарьов, Марія Улітіна.

Бокс: Микола Буценко, Ярослав Харциз, Олександр Хижняк, Цотне Рогава, Ганна Лисенко.

Важка атлетика: Ірина Деха, Каміла Конотоп.

dekha

Велошосе: Анатолій Будяк, Валерія Кононенко.

Велотрек: Олена Старикова, Любов Басова.

Веслування на байдарках і каное: Павло Алтухов, Юрій Вандюк, Дмитро Янчук, Людмила Лузан, Анастасія Четверікова, Марія Повх, Анастасія Тодорова, Марія Кічасова-Скорик, Людмила Кукліновська, Юлія Юрійчук.

Вільна боротьба: Василь Михайлов, Олександр Хоцянівський.

khotsiyanivskii

Греко-римська боротьба: Ленур Теміров, Парвіз Насібов, Жан Беленюк.

Дзюдо: Артем Лесюк, Георгій Зантарая, Кеджау Ньябалі, Яків Хаммо, Дарина Білодід, Єлизавета Каланіна, Анастасія Турчин.

Жіноча боротьба: Оксана Лівач, Тетяна Кіт, Ірина Коляденко, Алла Черкасова, Алла Белінська.

Каное-слалом: Вікторія Ус.

Карате: Станіслав Горуна, Аніта Серьогіна, Анжеліка Терлюга.

Кінний спорт: Олександр Продан, Інна Логутенкова.

lohutenkova

Легка атлетика: Андрій Проценко, Гліб Піскунов, Михайло Кохан, Богдан-Іван Городиський, Микола Нижник, Олександр Сітковський, Едуард Забуженко, Іван Лосєв, Валерій Літанюк, Мар’ян Закальницкий, Іван Банзерук, Микита Нестеренко, Михайло Гаврилюк, Назар Коваленко, Ігор Мусієнко, Олександр Погорілко, Микита Барабанов, Данило Даниленко, Владислав Мазур, Сергій Смелик, Ярослава Магучіх, Юлія Левченко, Ірина Геращенко, Марина Бех-Романчук, Ольга Саладуха, Климець Ірина, Ірина Новожилова, Ганна Рижикова (Ярощук), Вікторія Ткачук, Тетяна Мельник, Катерина Климюк, Анастасія Бризгіна, Євгенія Прокоф’єва, Дарина Михайлова, Людмила Оляновська, Марія Сахарук (Філюк), Марина Килипко, Ольга Голодна, Вікторія Калюжна, Ганна Шевчук, Наталія Пироженко-Чорномаз, Наталія Семенова, Яна Гладійчук, Наталія Стребкова, Марія Миколенко, Аліна Логвиненко, Яна Качур.

Маунтенбайк: Яна Беломоїна.

Плавання: Владислав Бухов, Денис Кесіль, Михайло Романчук, Ігор Трояновський, Сергій Фролов, Сергій Шевцов, Дарина Зевіна, Кристина Панчішко.

Синхронне плавання: Анастасія Савчук, Марта Федіна, Єлизавета Яхно, Владислава Алексіїва, Марина Алексіїва, Ксенія Сидоренко, Катерина Резнік, Аліна Шинкаренко, Вероніка Гришко.

savchuk_-_fedina

Спортивна гімнастика: Ігор Радивілов, Петро Пахнюк, Євген Юденков, Ілля Ковтун, Діана Варінська.

Стрільба з лука: Олексій Гунбін, Вероніка Марченко, Анастасія Павлова, Лідія Січенікова.

Стрільба кульова: Павло Коростильов, Олег Омельчук, Олег Царьков, Сергій Куліш, Олена Костевич.

Стрільба стендова: Ірина Маловічко.

malovichko

Стрибки на батуті: Микола Просторов.

Стрибки у воду: Олексій Середа, Олег Сербін, Олег Колодій, Вікторія Кесар, Ганна Письменська, Софія Лискун.

Теніс: Еліна Світоліна, Марта Костюк (не виступить через травму), Даяна Ястремська, Людмила Кіченок, Надія Кіченок.

Теніс настільний: Коу Лей, Маргарита Пісоцька, Ганна Гапонова.

Фехтування: Богдан Нікішин, Ігор Рейзлін, Роман Свічкар, Анатолій Герей, Ольга Харлан, Олена Кривицька.

reizlin

Художня гімнастика: Вікторія Онопрієнко, Христина Погранична, Анастасія Возняк, Єва Мелещук, Маріола Бондарчук, Марія Височанська, Дарина Дуда.

Призові для олімпійських чемпіонів та призерів

Традиційно перед початком Олімпіади Міністерство молоді та спорту і НОК оголосили розмір призових для тих спортсменів, які здобудуть олімпійську медаль. Цього разу винагороду не збільшили, якщо порівнювати з Олімпійськими іграми-2016 у Ріо-де-Жанейро.

Зокрема, за перемогу на Іграх спортсмени отримають від держави по 125 тисяч доларів США. Срібну медаль на Олімпіаді-2020 чиновники оцінили у 80 тисяч доларів, а бронзову – у 55 тисяч доларів.

medals

Найбільші винагороди своїм чемпіонам та призерам традиційно обіцяють азійські країни. Лідери – Сінгапур (1 млн доларів за золото, 370 тисяч за срібло, 189 тисяч за бронзу) та Малайзія (золотий злиток вартістю 600 тисяч доларі за чемпіонство, 300 та 150 тисяч за друге і третє місця відповідно).

Далі йдуть Азербайджан (510 тисяч доларів за перемогу, 255 – за срібну медаль та 130 – за бронзову), Казахстан (250 тисяч – 150 тисяч – 75 тисяч), Таїланд (314 тисяч за перемогу) і Філіппіни (237 тисяч за перемогу). У двох останніх випадках бонусів за срібло та бронзу не передбачені, а гроші будуть виплачувати рівними частинами наступні 20 років.

Більше 150 тисяч доларів США за золоту медаль також виплатять атлетам Киргизстан, Латвія, РФ та Італія. По 150 обіцяє влада Білорусі, Індії та Узбекистану.

При цьому чимало економічно розвинених країн взагалі не планують платити спортсменам, або ж обіцяють відносно символічні суми. В списку, зокрема, Швеція та Велика Британія. А США за золоту медаль заплатить 25 тисяч доларів.

Як збірна України виступала на попередніх Олімпіадах

З 1996 по 2016 року українські спортсмени на шести Літніх Олімпійських іграх загалом вибороли 120 медалей. З них 34 – золоті, 30 – срібні і 56 – бронзові.

Найбільше золота було на першій Олімпіаді у 1996 році – 9. Найменше (2) – на Іграх-2016. Перші чотири турніри Україна завойовувала більше 20 нагород (по 23 на перших двох і по 22 – на двох наступних). А далі почався спад. У 2012 році було 19 медалей, а у 2016-му – лише 11.

Найбільше золотих медалей в історії збірної України на Олімпіадах здобула плавчиня Яна Клочкова. Вони 4 рази підіймалася на найвищу сходинку олімпійського п’єдесталу – двічі у Сіднеї і стільки ж разів у Афінах.

klochkova_og

По два золота мають гімнастка Лілія Подкопаєва, боксер Василь Ломаченко та каноїст Юрій Чебан.

Схожі записи