Скільки заробляють українські футболісти
Приказка про те, що в футбол грають не грошові мішки – тільки частково правильна. Так, клуби з майже необмеженими фінансовими можливостями – «Манчестер Сіті» та «ПСЖ» – вже кілька років поспіль не добираються навіть до фіналів Ліги чемпіонів (а іноді і внутрішні чемпіонати програють). Але чим більше у тебе грошей – тим вищі шанси запросити топових гравців і тренера, з якими у клуба з’являється більше можливостей для здобуття великих перемог. Адже за копійки найкращі з найкращих грати не будуть. Прямої залежності «гроші – перемоги» немає, але завжди доречно знати: хто заробляє найбільше. Особливо, коли мова заходить про наших земляків.
Наші в Італії
В Серії А в поточному сезоні грає два українці – центральні півзахисники Євген Шахов і Руслан Малиновський. Досягнення у них неспівставимі. Руслан був беззаперечним лідером бельгійського «Генку», став з командою чемпіоном і ледь не отримав звання найкращого футболіста чемпіонату Бельгії (став другим в опитуванні) і перебрався до бронзового призера італійської першості – «Аталанти». Тоді як Євген не завжди потрапляв в основу грецького «ПАОКа», забив втричі менше голів (5 проти 13) і був просто одним з гравців клубу, що став чемпіоном Греції, звідки перейшов до одного з аутсайдерів італійського чемпіонату – «Лечче». Зрештою, Малиновський на 2,5 роки молодший за Шахова, що також є вагомим фактором під час укладання контракту. І коштує Руслан в 6 разі дорожче – 12 мільйонів проти цінника на 2 млн євро біля Євгена.
Але, як показує дослідження італійських ЗМІ, різниця в заробітній платі у двох українців Серії А – мінімальна. «Аталанта» платить Малиновському 1 мільйон євро на рік, тоді як скромний «Лечче» погодився на гонорар у 800 тисяч євро на рік для Шахова. Схоже, у його випадку набагато краще попрацювали агенти – італійська компанія BSM. Українець – один з двох найдорожчих її клієнтів, тож гріх було не постаратися витиснути з клуба по максимуму. Ще один фактор – необхідність платити за трансфер гравця. Шахов з Греції в Італію переїхав на правах вільного агента, чим зекономив для «Лечче» пару мільйонів євро. Тоді як викупити контракт Малиновський у «Генка» клубу з Бергамо довелося за 13,7 млн євро.
Бідний Зінченко
В Англійській Прем’єр-лізі також грає два українці: Олександр Зінченко та Андрій Ярмоленко. В минулому сезоні другий отримував значно більше ніж його молодий партнер по збірній. Колишній вінгер чернігівської «Десни» і київського «Динамо», коли в 2018 році переходив до «Вест Гема» з «Боруссії», отримав за контрактом зарплату в 40 тисяч фунтів на тиждень. Це близько 45 тисяч євро, що в сумі дає 2,35 мільйони на рік – 13-й результат в команді. Найбільше «молотобійці» платили Чічаріто (8,2 млн), а після його переходу в «Севілью» найціннішим став Джек Вілшер, у якого в 2,5 рази більше, ніж у Ярмоленка.
У Зінченка минулого сезону був один з найнижчих показників в «Манчестер Сіті» щодо зарплати – 22,6 тисяч євро на тиждень (20 тисяч фунтів) або 1,175 млн на рік. Менше платили тільки резервісту Фодену. Натомість перші, хто вище українця (Габріель Жезус, Сане, Канселу) мали в 4 рази більше. Пояснюється це просто – Олександр підписував свій контракт в 2014 році, коли й близько не мав того статусу, який у нього в клубі є сьогодні. І лише цього літа, коли перша 5-річна угода спливла, «МанСіті» збільшив ставку для гравця збірної України при підписанні нової. Цифри офіційно не називалися, але на початку року за чутками мова йшла про зростанні в 2,5 рази – до 50 тисяч фунтів на тиждень. А це вже навіть більше, ніж у Андрія Ярмоленка – майже 3 мільйони євро на рік. Втім, і з такими цифрами Зінченко залишиться найбіднішим футболістом в своїй команді.
Скромні «іспанці»
Василь Кравець – теж один з найменш оплачуваних у своєму клубі. «Леганес» лише 8 футболістам платить більше 1 мільйона євро на рік. А у Кравця зарплата навіть втричі менше мільйону – 6154 євро на тиждень або 320 тисяч євро на рік. Менше – лише у запасного голкіпера і, як не дивно, перспективний 20-річний форвард Родрігес, який у минулому сезоні забив 4 голи.
Андрій Лунін, який вже другий рік не може закріпитися в «Реалі» навіть в статусі другого голкіпера і тиняється по орендах, отримує за мадридським контрактом вдвічі більше: 14,7 тисяч євро на тиждень або 766 тисяч євро на рік. Для відомості «Реалу» – це передостанній рядок (дешевше оцінюють лише гру Браїма Діаса), а от якщо порівнювати з «Вальядолідом», куди на рік українського воротаря відправили грати на правах оренди, зарплата Луніна – третя. Більше отримують тільки лідери: Сандро Рамірес (3 млн) і турок Енес Юнал (1,3 млн). Цікаво, що основний голкіпер Хорді Масіп, якому поки більше довіряють тренери клубу, має зарплату на 30 % нижчу, ніж його дублер з України.
Марнотратний «Шальке»
Після того, як Євген Коноплянка змінив Бундеслігу на УПЛ, перейшовши до лав донецького «Шахтаря», українців в еліті німецького футболу не лишилося. Але дані про зарплату українця нікуди не зникли. В «Шальке» вінгер отримував майже 96 тисяч євро на тиждень, або 4,98 млн євро на рік. Фантастична сума для футболіста, який в минулому сезоні виходив на поле епізодично. Це більше, ніж у Сержа Гнабрі з «Баварії», Марселя Забітцера з «Лейпцига», Леона Бейлі з «Баєра» і навіть Пако Алькасера з «Боруссії». Всі вони – гравці основи, а Забітцер і Алькасер – лідери в своїх командах.
Загалом, більше Коноплянки в усій Бундеслізі вищі зарплати мали лише 22 футболісти. І 20 з них представляють грандів європейського футболу – «Баварію» і «Боруссію». Тож недивно, що влітку українець не реагував на інтерес з боку італійських клубів (ходили чутки про «Сампдорію» і навіть «Рому») і від турецьких команд. Там йому в кращому випадку платили би половину від німецької зарплатні.
Туреччина на наших не економить
В тій же Туреччині 5-мільйонної зарплати немає у жодного футболіста, а найбільше заробляють Арда Туран з «Бешикташа» та дует з «Галатасараю»: Фернандо Муслера і Соф’ян Фегулі. А решта топових за мірками Суперлігі гравців отримують від 2 до 3 мільйонів.
Українці, до речі, не бідують. Артем Кравець заробляє 1,765 млн євро на рік (36-й показник в чемпіонаті), Сергій Рибалка – 471 тисячу євро на рік, Микола Морозюк – 397 тисяч, а Євген Опанасенко – 225. І це при тому, що Кравець і Опанасенко в поточному сезоні не грали за свої команди, Рибалка в трьох матчах виходив на заміни, а єдиний, хто має місце в основі – Морозюк.
Скільки заробляють футболісти – зірки світового футболу, читаємо тут: https://cikavoinfo.com/cikavo-znati/skilki-zaroblyayut-futbolisti-top-5-zaplat.html (ТОП зарплат футболістів).