У NASA зафіксували рекордне танення арктичних льодів (ВІДЕО)
Площа арктичних льодів досягла мінімальних значень за всю історію спостережень NASA, які почалися 1978 року.
Зокрема, як інформує NASA, аналіз супутникових даних показав, що цього року площа морського арктичного льоду скоротилась до 1,79 мільйона квадратних миль (4,64 мільйони квадратних кілометрів) – це є восьмим найнижчим рівнем у послідовному довгостроковому супутниковому звіті.
Цей показник майже на 1,6 млн кв. км нижче середніх значень для минулих 20 років. Як твердять вчені, найбільше зменшення площі арктичного льоду спостерігалося в 2007, 2012 і 2016 роках, коли цьому сприяли екстремальні погодні умови.
«Те, як сильно скорочується льодова шапка Арктики влітку, залежить не тільки від літніх температур, але і того, в якому стані перебував лід взимку. Літо цього року було абсолютно непримітним в плані клімату. Те, що ми зафіксували рекордно низьку площу літнього льоду, говорить про те, що сьогодні льоди знаходяться в набагато гіршому стані, ніж 38 років тому», – пояснила кліматолог з Центру космічних польотів NASA імені Годдарда Клер Паркінсон.
[p][/p]
Причиною такого скорочення площі льодів у цьому році дослідники називають сильні літні дощі в Арктиці, чиї відносно теплі води могли прискорити танення льодовиків. Також середня товщина льоду в Арктиці помітно впала в останні роки.
Натомість з іншого боку планети, як відзначають у NASA, Антарктида рухається до максимального щорічного розміру морського льоду, що зазвичай відбувається у вересні або на початку жовтня. Максимальний рівень цього року, ймовірно, буде серед п’яти найнижчих.
Також читайте: Що буде, якщо розтануть усі льодовики (ВІДЕО)
«Найбільш дивним у зміні морського льоду за останні три десятиліття стало те, що антарктичний морський лід збільшувався, а не зменшувався, – сказав Паркінсон. – Факт зниження рівня арктичного морського льоду не був шокуючим, тому що це було очікувано в умовах потепління, хоча загальний темп зменшення був більшим, ніж більшість моделей прогнозували».
Сукупність антарктичного та арктичного морського льоду через супутникові звіти показує, що в усьому світі Земля втрачає морський лід з кінця 1970-х років.