Український фільм жахів Лиса Гора вийде у 2017 році

1

В Україні стрімко розвивається кінематограф. Після того, як вибухово вистрелив фільм «Поводир», українське міністерство культури почало виділяти більше коштів на українську «фабрику кіно». Так 20 мільйонів гривень було виділено на мультфільм «Микита Кожум’яка», загальний бюджет картини склав 4 мільйони доларів, що близько до сотні мільйонів гривень, тож інвестори теж знаходяться. Опісля масово заговорили про українську казку, фентезі «Сторожова Застава». Тепер же ми чекаємо на справжній український жахастик «Лиса Гора».

На відміну від «Сторожової Застави», творці фільму «Лиса Гора» тримають більше таємниць, віддаючи належне жанру горрорів. І це, незважаючи на яке-не-яке просування фільму у медіа. Але знайти якусь детальну інформацію про фільм не так вже й просто. Але ми спробували з’ясувати, що це за фільм, що від нього чекати та з чим його «їсти».

У найбільшому секреті тримається бюджет фільму. Прочісуючи простори інтернет-мереж важко знайти цю інформацію. Фільм знімає Роман Перфільєв, і подібну інформацію він біль-менш уточнює лише в одному інтерв’ю, визнавши, що бюджет фільму близький до сотні тисяч доларів.

Головні ролі у фільму розділили Марія Моторна та Дмитро Симоненко, котрі в якихось великих ролях мною помічені раніше не були.

Як буде виглядати фільм вже зрозуміло із цитати режисера: Знімаючи, я намагався бути в тренді. Зараз цікаві привиди, а не криваві ман’яки.

Тож можна зробити висновок, що слешерам та класиці жахів режисер належного не віддає, а орієнтується швидше на такі фільми як «Уіджа», «Астрал» та «Закляття». Тож стилістично, напевне, фільм нагадуватиме їх. Хоча якість рівняти, напевне, не варто. Все ж ці фільми не можна сприймати як інді-проекти, на відміну від «Лисої Гори».

Фільм виходить під егідою студії Sane Brain. Якщо раніше ви нічого про неї не чули, то не дивуйтесь.

Покладати надто великі надії на фільм не варто. Не зважаючи на те, що в Україні безліч цікавих міфів, а міфологія сягає язичницьких часів, та й класики минулого та позаминулого століття не раз об ходжали містичні сюжети в своїх роботах (щиро радимо повернутись до шкільної програми та перечитати Квітку Основ’яненка), Лиса Гора іде вже добре протоптаною стежиною популярних фільмів, повторючи прийоми та трюки, котрі, на думку творців, принесли успіх вже вищеназваним фільмам.

Також нам голосно та чітко говорять, що фільм побудований на реальних подіях, а такі речі, мене особисто, завжди насторожували в подібного роду фільмах. Враховуючи слова режисера, про те, що він зніматиме фільм про привидів, як після цих слів можна говорити про реальні події? Це не означає, що фільми про привидів чомусь, апріорі, погані. Зовсім ні. Але нам же не говорили, що Фредді Крюгер реальний? Не говорили, що реальні події «Дзвінка»? І це не робить фільми жахів менш цікавими, адже їхнє завдання лякати глядача, котрий хоче бути наляканим, а не грати на незнанні реальних фактів чи легковірстві.

Незважаючи на відсутність особливої креативності, фільм може вийти непоганим. Головне, «нагнати» хорошого саспенсу. Не потрібно чекати від нього чогось особливо, але є надія, що фільм зможе потішити любителів гострих відчутті та полоскотати глядачам нерви. Якщо ви невибагливий глядач, то Лиса Гора може вам посмакувати.

Якщо вам ця, сильно сказано, рецензія, здалась надто скептичною чи критичною, пропонуємо вам поглянути на фільм «Сторожова Застава», на котрий, особисто я, покладаю куди більші сподівання. Я поважаю канони жанру і, думаю, Сторожова Застава може вийти непоганою казкою. Тож не все втрачено, а український кінематограф має хороші перспективи.

Більш детальний розгляд фільму Лиса Гора ви можете подивитись, та послухати, у відео каналу «Кіноогляд».

Пропонуємо вам також огляд трейлеру:

Вирішувати, яким вийде фільм – лише вам. Ми ж бажаємо стрімкого розвитку українському кіно та сподіваємось, що фільм Лиса Гора вийде непоганим, на скільки це можливо. В будь якому випадку, український фільм жахів буде цікаво побачити!

Схожі записи