У 2017 році довідки в Україні почнуть видавати на смартфони

aame

Вже зовсім скоро на українців очікує досить цікаве нововведення. Так, із другої половини 2017 року Україні обіцяють запровадити Mobile ID. За словами експертів, сервіс дозволить віддалено отримувати довідки і ставити цифровий підпис.

За словами прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, головна перевага сервісу – зменшення контакту громадян з чиновниками і в слідстві боротьба з корупцією.

З іншого боку, за словами експерта групи “Електронне урядування” реанімаційному пакету реформ Олега Левченка, існує ризик, що особисті дані українців – паспортні дані, номер ідентифікаційного номера та інша інформація – опиняться під загрозою. Втім, такий ризик завжди пов’язаний з будь-якими базами даними. Тому держава повинна взяти під контроль захист особистої інформації українців, вважає він.

Втім урядовці наголошують на позитивах.

“Ідентифікатор повинен забезпечити дистанційність, прозорість і якісний сервіс, чого б це не стосувалося – банк, лікарня, освіта, соціальна допомога, державна послуга, земля, будівництво, або щось інше. У людини повинна бути можливість у своєму мобільному телефоні замовити і отримати послугу від держави без контакту з чиновниками. Це буде велике досягнення, в тому числі – в боротьбі з хабарництвом” – заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час зустрічі з представниками мобільних операторів.

Схожі записи