Астрономи відкрили комету, яку зможе побачити кожен

kometa

NASA (Американське аерокосмічне агентство) повідомило про два нещодавно виявлених космічних об’єктах в Сонячній системі. Один з них, комету C/2016 U1 NEOWISE, цього тижня у разі безхмарної погоди, швидше за все, можна буде побачити за допомогою звичайного бінокля. Друге небесне тіло, 2016 WF9, пролетить повз землю трохи пізніше, і фахівці поки не можуть з упевненістю сказати, комета це або астероїд.

Фахівці визнають, що передбачити яскравість комети заздалегідь досить складно, тому C/2016 U1 NEOWISE може виявитися яскравішою або тьмянішою, ніж передбачається на даний момент. Тим не менш, вірогідність, що комету можна буде розгледіти навіть у бінокль або любительські телескопи, фахівці оцінюють як досить високу. Як повідомляється, шукати небесне тіло слід перед світанком у сузір’ї Змієносця. 14 січня яскравість комети, ймовірно, досягне максимуму з-за того, що вона буде максимально близька до Сонця.

Об’єкт 2016 WF9 25 лютого досягне орбіти Землі, опинившись від нашої планети на відстані 51 мільйон кілометрів від планети. Так само, як і комета C/2016 U1, він був відкритий в рамках місії NEOWISE, за час якої були також виявлені десятки інших небесних тел.

Схожі записи