5G-смартфони на ринку з’являться уже в 2019 році

5g-smartfon

Гендиректор Qualcomm Стівен Молленкопф прогнозує, що смартфони з підтримкою 5G з’являться на ринку в 2019 році.

За словами Молленкопфа, попит на більші швидкості Інтернету щораз зростає і це стимулює виробників до випуску нових смартфонів не в 2020 році, як передбачалось раніше, а уже у 2019 році.

[left]
21-corner-superjumbo

[/left][right]

«Ми побачимо 5G в пристроях на полицях магазинів в 2019 році. Якби мене запитали про це в минулому році, я б, не замислюючись, говорив про 2020 рік», – зазначив він.[/right]

Молленкопф гарантує, що деякі оператори в США, Японії і Південної Кореї будуть готові до запуску 5G в 2019 році. Цілком ймовірно, що за наступний рік до них приєднаються також провайдери в Китаї.

«Я вважаю, що першопрохідцями, як зазвичай, будуть Корея, Японія і США. Ми побачимо збільшення попиту в усіх цих регіонах, а це означає, що низка операторів чекають можливості стати першими і залишити конкурентів позаду», – додав Молленкопф.

Також читайте: Дізнайтесь усе про свій смартфон. Секретні коди

Натомість Qualcomm вже зараз тестує мережі 5G. У лютому поточного року стало відомо про спільну роботу компанії з Ericsson і Telstra над мережами нового покоління 5G new radio і тестуванні технології в другій половині поточного року – на початку 2018 року.

Пробний запуск нової технології буде проводитися на базі японського провайдера NTT DoCoMo і європейського стільникового гіганта Vodafone.

Зазначимо, що перший в світі смартфон, сумісний зі стандартом 5G, презентували уже цього року. Новинку продемонстрував китайський гігант телекомунікацій та мобільних технологій ZTE.

ZTE Gigabit Phone створений на процесорі Qualcomm Snapdragon 835 з вбудованим модемом Snapdragon X16 LTE і поєднує технологію Carrier Aggregation з антеною 4 × 4 MIMO і модуляцією 256-QAM, зі швидкістю скачування до 1 Гбіт/с

Однак у серійне виробництво його планують запустити не раніше 2020 року.

Експерти очікують, що п’яте покоління відкриє революційні технологічні можливості порівняно з уже існуючими стандартами. Якщо пікова швидкість у 3G становить 42 (іноді – до 63) Мбіт/с, у 4G – до 1 Гбіт/с, то в 5G вона зросте до 10 Гбіт/с. Відповідно, середні швидкості для кожного з поколінь коливаються в межах 3 Мбіт/с, 15 Мбіт/с і 100 Мбіт/с.

Реальністю стануть підключені автомобілі, розумні міста, інтелектуальні лічильники, віддалена хірургія, віртуалізація та автоматизація виробничих процесів.

Міжнародний союз електрозв’язку (ITU) на своїй World Radio Conference у 2019 році має прийняти єдиний для всього світу розподіл радіочастот для 5G.

Широкомасштабне впровадження п’ятого покоління мобільного зв’язку очікується в Україні не раніше 2025 року.

Схожі записи