Зонд «Паркер» підлетів до Сонця на рекордно близьку відстань

zond_parker_solar_probe

Зонд Parker Solar Probe, запущений NASA у 2018 році, завершив десяте за рахунком зближення із Сонцем, встановивши два нових рекорди: один зі зближенням з нашим світилом, а другий за максимальною швидкістю руху рукотворного об’єкта в історії людства. Швидкість “Паркера” досягла 586 864 км/год, що могло б донести апарат від Землі до Місяця менш ніж за одну годину.

З Сонцем зонд зблизився на відстань 8,5 млн. кілометрів. Поряд із світилом апарат пробуде до 26 листопада, а потім почне віддалятися від нього. У міру набору швидкості головною небезпекою для «Паркера» стає не висока температура в точці максимального зближення (у перигелії) з нашою зіркою, а літаючі мікрочастинки пилу. Зонд вже почав рапортувати про потенційно руйнівну дію пилу на корпус та конструктивні частини апарату.

Швидкості зіткнення такі, що енергія, що вивільняється, випаровує частинки і матеріал поверхні у вигляді плазми. Нещодавно вчені отримали дані та проаналізували це явище.

. . .
zond_parker_solar_probe_parker_orbit

Усього зонд «Паркер» має здійснити 24 витки навколо Сонця (поки зближень було 10), тож швидкість зростатиме, а дистанція із зіркою скорочуватиметься, поки на 24 витку зонд не почне падіння в сонячну корону. Відбудеться це в 2024 році, так що часу на експерименти та на збір найцінніших наукових даних ще достатньо. Вишенькою на торті цього цікавого наукового експерименту стали і стануть прольоти поруч із Венерою, які дозволяють проводити цінні спостереження за цією планетою.

Передача новостворених даних щодо останнього зближення з Сонцем очікується після виходу зонда із зони сильних перешкод з 23 грудня по 9 січня. Вчені отримають нову порцію даних про властивості та структуру сонячного вітру, а також про пилове середовище поблизу Сонця.

Схожі записи